Ar kartu su medikais paskiepyti ir žvalgybos pareigūnai?

  • 0 Comments
  • 1310 Views

 Bausmių vykdymo sistemos pareigūnus, dirbančius Laisvės atėmimo vietų ligoninėje papiktino žinia, jog šią įstaigą kuruojantys Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai galimai buvo paskiepyti vakcina nuo COVID-19, nors tiesiogiai nei su sergančiais koronavirusine infekcija, nei su nuteistaisiai tiesiogiais nedirba ir didelės rizikos kontaktų neturi.

Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS)  pirmininko Kęstučio Pauliuko,  profesinė sąjunga siekdama išsklaidyti abejones, suteikti savo nariams visapusišką bei išsamią informaciją,nedelsdama kreipėsi į Kalėjimų departamentą, prašydama paaiškinti, kokiais prioritetais ir tvarka vadovaujantis yra skiepijami bausmių vykdymo sistemoje dirbantys pareigūnai ir medicinos personalas bei, ar, Laisvės atėmimo vietų ligoninei gavus pirmąsias vakcinas, kartu su didžiausią riziką patiriančiais pareigūnais ir medicinos darbuotojais buvo paskiepyti ir Kalėjimų departamentui pavaldūs Kriminalinės žvalgybos pareigūnai, kuruojantys Pravieniškių pataisos namus-atvirąją koloniją.

Apie tai, jog pirmieji skiepai nuo COVID-19 atkeliavo ir į bausmių vykdymo sistemą, dar š.m. sausio 13 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninė pranešė savo interneto svetainėje, informuodama, jog  per tris dienas „farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina bus paskiepyta 200 stacionare dirbančių medicinos darbuotojų ir pareigūnai, budintys prie COVID-19 liga sergančių pacientų“. Minėtame straipsnyje direktorius pasidžiaugė, jog „vėliau kartu su kitais visuomenei svarbias funkcijas vykdančiai darbuotojais bus skiepijami ir kitose laisvės atėmimo vietų įstaigose dirbantys pareigūnai ir darbuotojai“.

Vakcina į LAVL buvo pristatyta iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų, o skiepijimas vykdytas pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytą prioritetinę tvarką.

Anot K.Pauliuko, Kriminalinės žvalgybos pareigūnai nėra nei medicinos darbuotojai, nei juo labiau tie pareigūnai, kurie budi prie COVID-19 sergančių pacientų, jie taip pat nėra LAVL darbuotojai.

„Nemanau, jog šie pareigūnai turėtų būti skiepijami prioriteto tvarka. Labiausiai skiepų šiandien reikia visose bausmių vykdymo vietose dirbančiam medicinos personalui ir tiems pareigūnams, kurie kasdien tiesiogiai dirba su nuteistaisiais pamainose. Kriminalinės žvalgybos pareigūnai tikrai nėra pirmose gretose su didžiausią riziką patiriančiais darbuotojais“, – sakė K.Pauliukas.

Profesinė sąjunga teigia, jog Kalėjimų departamentas turėtų užtikrinti, jog bandymams apeiti galiojančią skiepijimo tvarką, kai vakcina pirmiausia siekiama paskiepyti asmenis, labiausiai dėl darbo specifikos rizikuojančius užsikrėsti koronavirusu, būtų užkirstas kelias, o atvejai, kai ne eilės tvarka paskiepijami pareigūnai, jei tokie pasitvirtintų, būtų ištirti, o ją pažeidusieji atitinkamai nubausti.

Beje, Kalėjimų departamento svetainėje š.m. sausio 22 d. 18 val. buvo paskelbta informacija, jog iki minėtos dienos paskiepyti 156 Laisvės atėmimo vietų ligoninės medikai ir darbuotojai.

Šis skaičius pasak LRITĮPS pirmininko, nesutampa su LAVL direktoriaus informacija, jog bus paskiepyta 200 LAVL medicinos darbuotojų ir pareigūnų.

„Norėtųsi, jog abejonės būtų išsklaidytos, o skiepus gautų tie, kuriems labiausiai to reikia“,  – sakė K.Pauliukas.

administrator