Girtas savaitgalis Pravieniškių atvirojoje kolonijoje priminė gilėjančias sistemos žaizdas

  • 0 Comments
  • 1361 Views

Pravieniškių pataisos namams – atvirai kolonijai jau daugiau nei mėnuo vadovauja laikinas vadovas, Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas Šarauskas, pakeitęs nuo pareigų, po nuteistųjų pabėgimo, nušalintą direktorių Dainių Sušinską.

Asociatyvi nuotrauka.

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (toliau – LRITĮPS) džiaugiasi, kad laikinai Pravieniškių pataisos namams – atvirai kolonijai vadovauja aukštas Kalėjimų departamento vadovas.

„Dirbdamas ne departamente, o bausmių vykdymo įstaigoje, G.Šarauskas turi galimybę įvertinti kaip veikia sistema, kaip sudėtinga organizuoti tarnybą, kai per mažai pareigūnų, su kokiomis problemomis susiduria ir kokia jų darbo kasdienybė bei psichologinis nusiteikimas“, – sako LRITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

Profesinės sąjungos bendruomenė mano, jog ši patirtis Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojui G.Šarauskui, padės situaciją bausmių vykdymo sistemoje pamatyti ne iš aukštai, o gyvai ir galbūt pastūmės pokyčiams ar net paskatins spręsti socialinių partnerių keliamas problemas.

Tai, kad pataisos namų direktoriaus kėdė anaiptol ne „šilta“, laikinam vadovui jau teko patirti. Praėjęs savaitgalis Pravieniškių atvirojoje kolonijoje ir vėl buvo neeilinis.

Praėjusį šeštadienį, vakarinio apėjimo metu, atvirosios kolonijos pareigūnai pastebėjo, kad dalis nuteistųjų, iš dviejų būrių yra neblaivūs. Patikrinus gyvenamąsias patalpas paaiškėjo, kad nuteistieji net nebandė maskuoti alkoholio, kurio nemenkos atsargos buvo jų asmeninėse spintelėse. Iš viso girtavo 10 atvirosios kolonijos nuteistųjų.

Pasak LRITĮPS pirmininko, akivaizdu, kad net Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojui laikinai vadovauti ir sklandžiai tvarkytis Pravieniškių pataisos namuose nesiseka, o egzistuojančios problemos niekur nedingo.

Nepaisant pasikeitimo vadovybėje, Pravieniškėse, anot profsąjungos pirmininko, sunku tikėtis akivaizdžių pokyčių, jei ir toliau nebus sprendžiamas pareigūnų trūkumas bei kitos problemos iš esmės.

„Turime pripažinti, kad laikas pagalvoti ir apie tai, kokios priemonės prisidėtų prie nuteistųjų elgesio pokyčių, nes vis dažniau peržengiamos pavojingos ribos. Ir praėjusio šeštadienio atvejis, kai atvirojoje kolonijoje girtavo nuteistieji, dar kartą parodo, kad kažkas negerai su sistema, darbo organizavimu, apsauga. Ar visuomenė gali būti rami ir saugi, kai greta esančioje bausmių vykdymo vietoje nuteistieji girtauja ar sumanę gali net pabėgti? Kas turi nutikti, kad būtų imtasi realiai užkirsti kelią nuteistiesiems nuolat laužyti taisykles bausmių vykdymo vietose ir kada šie klausimai bus sprendžiami žiūrint ne kaip į vienos įstaigos problemą, o kaip bendrą situaciją ir tendencijas šalies bausmių vykdymo vietose“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.

administrator