Ant Seimo NSGK stalo – statutinių įstaigų biudžetas

  • 0 Comments
  • 1400 Views

Šiandien Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, svarstant planuojamą statutinių įstaigų biudžetą, dalyvavo  Lietuvos policijos profesinės sąjungos profesinė sąjungos (toliau – LPPS) pirmininkė Roma Katinienė ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Komiteto nariai išklausė profesinių sąjungų siūlymus ir pastabas dėl biudžeto projekto.

Visą LPPS pirmininkės pasisakymą komitete rasite čia. Įrašą žiūrėkite nuo 33 min. 26 sek.

Pasak LPPS pirmininkės R.Katinienės, vidaus reikalų ministerija 2020 metams policijai neprašo jokių papildomų asignavimų, tiksliau prašo labai mažai ir kyla grėsmė, kad policijos departamentas, visų statutinių  tarnybų kontekste, „paskęs”.

Kalbėdama apie planuojamas lėšas policijai, LPPS pirmininkė akcentavo, jog policijos pareigūnų darbo užmokestis nuo 2016 m. pabaigos kilo mažiausiai apie 25 proc. , kitų statutinių įstaigų pareigūnų  – virš 30 proc.

R.Katinienė prašė komiteto numatyti Policijos departamentui lėšų darbo užmokesčiui didinti ir Nacionaliniam susitarimui įgyvendinti.

„Noriu priminti, kad policijos pareigūnai atlieka daugiausia funkcijų, tai yra didžiausia teisėsaugos sistema, su visa pagarba kitoms statutinėms tarnyboms,  todėl prašome atkreipti dėmesį ir į aprūpinimą bei numatyti didesnę lėšų dalį iš biudžeto policijai”.

 

administrator