Dovana Policijos dienos proga atėmė žadą

  • 0 Comments
  • 1778 Views

Nuo šiandien Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Vilniaus apsk. VPK) keičiasi visų pareigūnų darbo organizavimas. Nuo šiol Vilniaus apsk. VPK pareigūnai dirbs pagal suminę darbo laiko apskaitą, t.y. septynias dienas per savaitę, dviem pamainomis nuo 7 val. iki 22 val.

Tokį sprendimą Vilniaus apsk. VPK priėmė vadovaudamasi Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu š.m. birželio 29 d. patvirtintu Policijos veiklos organizavimo, pasibaigus karantinui, esant paskelbtai valstybės lygio ekstremaliai situacijai, tvarkos aprašu.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas teigia, jog kadangi sprendimus priimtas „už uždarų durų“, nesitariant su pareigūnų bendruomene, todėl nežinome jo teisėtumo, tačiau galime nuspėti tikslus, galimai, užpildyti pareigūnų trūkumą, skiriant papildomas funkcijas ir darbus, nepriklausomai, kokią sritį kuruoja.

„Profesinė sąjunga sprendimui taikyti suminę darbo laiko apskaitą visiems pareigūnams būtinybės nemato. Apmaudu ir tai, jog Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybė profesines sąjungas anksčiau tikino, jog šiuo instrumentu nesinaudos ir tokio darbo organizavimo netaikys. Tačiau kaip matome, atėjo diena, kai sprendimas priimtas, o pavaldžioms įstaigoms duotas nurodymas darbą organizuoti būtent pagal suminę darbo laiko apskaitą“, – sakė V.Jagminas.

Pasak VAITĮPS pirmininko, siekis, daugėjant susirgimų Covid-19, kitaip organizuoti darbą bei valdyti darbuotojų srautus, suprantamas,  tačiau priimant sprendimus, pamirštas darbuotojas.

„Toks darbo organizavimas bus didelis iššūkis vaikus auginantiems pareigūnams. Ką daryti  šeimoms, kurių mažamečiai vaikai lanko darželius ar pradines mokyklas, o šių įstaigų darbo laikas prasideda nuo 7 ar 8 val. ir tęsiasi geriausiu atveju iki 17-18 val. Ir tai ne vienintelė problema“, – sakė V.Jagminas.

Anot profesinės sąjungos pirmininko, nauja darbo organizavimo tvarka, pagal suminę darbo laiko apskaitą, reiškia, jog pamainomis pareigūnai galės dirbti iki 48 val. (didėja dirbtų per savaitę valandų skaičius), įskaitant ir savaitgalius.

Profesinės sąjungos pirmininko teigimu, daug klausimų ir dėl ikiteisminio tyrimo pareigūnų darbo, nes paprastai procesiniai veiksmai, išskyrus rezonansinius nusikaltimus, savaitgaliais neatliekami, kyla pagrįstas nuogąstavimas, jog savaitgaliais tyrėjai dirbs patrulių darbą.   

„Kaip tai paveiks ikiteisminio tyrimo tyrimą, didelis klausimas. Toks sprendimas – teisėtas būdas priversti tyrėjus dirbti savaitgaliais ir švenčių dienomis, užpildant pareigūnų trūkumą ir metant juos dirbti ten, kur reikia ir žioji spragos. Kaip tokie sprendimai paveiks patį ikiteisminį tyrimą, jų kokybę ir terminus? Galiausiai ar policijos vadovybė tokiu būdu neatgrasys pareigūnų, ar jie nenuspręs palikti sistemą?“,- sakė VAITĮPS pirmininkas.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, suminės darbo laiko apskaitos įvedimas Vilniaus apsk. VPK pareigūnams – ne kas kita kaip baudžiava.

„Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga nepritaria tokiems užkulisiniams Vilniaus apsk. VPK vadovų sprendimams keisti darbo organizavimą nesuderinus nei su  profsąjungų atstovais, nei su bendruomenėm, neatsižvelgiant į veiklos padalinių bei komisariate dirbančių žmonių darbo ir teisėtus interesus ir lūkesčius. Anksčiau priimti sprendimai, mažinti ir atsisakyti komisariato patalpų skaičių bei į kabinetus „sukišti“ po kelis, o kai kur ir po 7-8 pareigūnus, atsisuko prieš vadovus, kilus Covid -19 pandemijai. Šias, vadovų sprendimais sukurtas, problemas  dabar bandoma spręsti darbuotojų sąskaita, siekiant įgyvendinti reikalavimą, kad darbuotojai dirbtų saugiu atstumu ir nesibūriuotų“, – sakė Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda.

Suminės darbo laiko apskaitos, kaip ydingos, problemą pareigūnai ir juos atstovaujančios profesinės sąjungos kėlė prieš pradedant įgyvendinti policijos reformą, tokius sprendimus vertindami kaip baudžiavos įteisinimą.

„Tai tikrai „maloni“ ir „netikėta“ dovanėlė rytoj minimos Policijos dienos proga Vilniaus apskrities pareigūnams. Nemanome, kad pagal suminę darbo laiko apskaitą nustatomas darbas padės spręsti, dėl Covid -19 kylančias, darbo organzavimo ir srautų valdymo problemas“, – sakė VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas.

Profesinė sąjunga dėl Vilniaus apsk. VPK priiimtų sprendimų kreipsis į Vidaus reikalų ministeriją ir Policijos departamentą, neatmetama, kad situacijai nesikeičiant pareigūnai surengs protesto akciją.

administrator