Eksperimentas tęsiamas nebus atšaukiamas (kur dėti kablelį?)

  • 0 Comments
  • 1208 Views

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (toliau – VAITĮPS), nenorėdama suklaidinti savo narių, kreipėsi į Teisingumo ministeriją prašydama kuo skubiau paaiškinti ar eksperimentas, kuriuo ketinama nuo š.m. spalio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d. Vilniaus pataisos namuose pareigūnų darbą organizuoti atsisakant nepertraukiamo pareigūnų darbo po 24 valandas per parą, nustatant ne ilgesnį nei 12 valandų nepertraukiamą darbą per 24 valandas bus vykdomas, ar jo, atsižvelgus į darbuotojų surinktus prašymus prieš naująją darbo organizavimo tvarką, atsisakyta.

Nežinia, anot VAITĮPS pirmininko Vitalijaus Jagmino, kilo, kai viešojoje erdvėje neseniai pasklido informacija, jog sprendimas dėl darbo laiko pokyčių atšaukiamas, nors viešo pareiškimo šiuo klausimu Teisingumo ministerija neišplatino. Profesinei sąjungai pasiteiravus Vilniaus pataisos namų administracijos, ši informavo, kad jokio rašto nėra gavusi, todėl profsąjungai kilo pagrįstos abejonės viešojoje erdvėje paskleista informacija.

„Kadangi informacijos pranešėjas viešojoje erdvėje ne Teisingumo ministerija, nesame linkę vadovautis gandais,  oficialios informacijos kuo skubiau paprašėme šio eksperimento sumanytojų – Teisingumo ministerijos, kuri tikimės atsakys ar eksperimentas atšauktas ir prie šio klausimo nebus sugrįžta, ar – atidėtas ir kuriam laikui?“ – sakė profesinės sąjungos pirmininkas.

Profesinės sąjungos žiniomis, naujai tvarkai priešinasi dauguma Vilniaus pataisos namų darbuotojų, jie nesutikimą dirbti po 12 val. išreiškė pareiškimu, kuriame, kaip teigia darbuotojai, daugelio jų parašai.

„Visada pritariame teigiamiems pokyčiams. Šiuo atveju, manome, keisti tvarkos nereikėjo. Ar prieš priimant sprendimą atlikti darbo organizavimo pakeitimus – pamainos trukmės trumpinimą – Vilniaus pataisos namuose, buvo atliktas darbo efektyvinimo procesų poreikio vertinimas, ar paskaičiuota, kaip minėtas pokytis pagerins darbo efektyvumą? Pasigedome argumentų, kurie pagrįstų šių pokyčių naudą ir įžvalgumo, vertinant, o kaip gi tai paveiks pareigūnus? Priešingai nei šį eksperimentą inicijavusios ministerijos, darbuotojų argumentai labai aiškūs ir suprantami – kadangi daugelis jų į darbą vyksta iš visos Vilniaus apskrities, į tarnybą, pasikeitus darbo organizavimui, jiems tektų vykti dažniau, tai reiškia ir didesnes išlaidas kurui“, – sakė VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas.  

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, laukiama Teisingumo ministerijos skubaus atsakymo, kuris nutrauks manipuliacijas šia tema.

administrator