Elytė Kaminskienė: „Didžiausia problema – dialogo su policijos departamento vadovybe nebuvimas“

  • 0 Comments
  • 1600 Views
Elytė Kaminskienė

Elytė Kaminskienė yra viena iš Lietuvos policijos profesinės sąjungos steigėjų, į šią veiklą įsitraukusi nuo 2002 m. Dabar ji yra šios profesinės sąjungos tarybos narė ir Klaipėdos skyriaus kuratorė.

„Dalyvauti profesinės sąjungos veikloje pareigūnui labai pravartu. Ji atstovauja, gina savo narių darbo, ekonomines, socialines teises ir teisėtus interesus, užtikrina darbo santykių procesų ir su tuo susijusių darbdavio sprendimų skaidrumą bei teisėtumą. Ir tai ne viskas. Lietuvos policijos profesinė sąjunga siekia ne tik tinkamai atstovauti savo narius, teikti konsultacijas, pagalbą, bet ir siekia suteikti papildomų žinių, tam organizuojami specialūs mokymai“, – sakė E.Kaminskienė.

Pasak E.Kaminskienės, Lietuvos policijos profesinė sąjunga per daug metų užsitarnavo stiprios, veiklios ir atsakingos organizacijos vardą. Ši organizacija, anot pašnekovės, nestovėjo vietoje, ir dabar yra įsteigusi jau net 3 skyrius – Kaune, Tauragėje ir Klaipėdoje.

„Taip skyriaus pirmininkas ir taryba bus, kaip mėgstama sakyti: „arčiau narių“, o problemas bus galima spręsti čia pat ir nedelsiant“, – sakė  E.Kaminskienė.

Tarybos narės nuomone, kiti profesinės sąjungos skyrių įsteigimo privalumai yra tai, jog įstaigoje veikiančio skyriaus Taryba gali atstovauti profesinės sąjungos narius dirbančius joje, dalyvauti atrankose, tarnybinių ginčų, tarnybinės veiklos vertinimo ir kitose komisijose, taip pat susirinkimuose, kuriuose sprendžiami nariams aktualūs klausimai, vesti derybas su darbdaviu ir kt.

Pasak E.Kaminskienės, didžiausia problema – dialogo su policijos departamento vadovybe nebuvimas. Tokia situacija, pareigūnės teigimu, stebina ir erzina, nes buvo labai daug pasiekta: vyko bendri mokymai, kolegialiai buvo siekiama spręsti tokias problemas kaip  biudžeto formavimas, skirstymas, skaidrių atrankų vykdymas ir daug kitų, visai policijos bendruomenei naudingų, darbų.

„Deja, šiuo metu stebimas bendradarbiavimo su Policijos departamentu sąstingis. Norisi tikėti, kad situacija keisis pasibaigus dabartinio policijos vadovo kadencijai“, – kalbėjo E.Kaminskienė.

 

 

 

 

administrator