Įkurta Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga

 • 0 Comments
 • 2083 Views

Įkurta Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga garantuoja, kad netaps politikų įrankiu jų tikslams įgyvendinti, bus skaidri ir savo narius girdinti bei ginanti profesinė sąjunga.

Š. m. kovo 24 d. buvo įsteigta, o balandžio 4 d. įregistruota nauja pasienio pareigūnus vienijanti – Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga. Ji  tapo ketvirtąja Profsąjungų centro, kuriame be naujos narės yra dar ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, šeimos nare.

Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga buvo įkurta kaip alternatyva Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dirbantiems pareigūnams, kurių netenkino kaip jų interesus iki šiol atstovavo Lietuvos pasienio pareigūnų profesinė sąjunga (LPPPS) ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS). Pažymėtina, kad tiek LPPPS, tiek NPPSS pirmininkas yra vienas ir tas pats asmuo – Vladimiras Banelis.

Dėl NPPSS galimai neskaidriai naudojamų lėšų iš LPPPS tarybos nutarė pasitraukti tarybos narys Žygimantas Kalpokas ir vicepirmininkas Rimantas Liepa. 2019 m. vasario mėn. jie organizavo Vilniaus oro uosto pasienio užkardos ir Užsieniečių registracijos centro LPPPS narių susirinkimus. Susirinkimų metu buvo nuspręsta prisijungti prie Profsąjungų centro ir įkurti naują pasieniečių profesinę sąjungą.

Pagrindinės Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos gimimo priežastys:

 • profesinė sąjunga neturi būti politikų įrankiu jų tikslams įgyvendinti;
 • profesinė sąjunga privalo ginti ir puoselėti demokratines vertybes, o ne apsimetinėti, kad tą daro;
 • profesinei sąjungai reikia mokėti išgirsti savo narius, kad tinkamai galėtų užtikrinti jų teises, socialines ir ekonomines sąlygas bei jų garantijas;
 • profesinės sąjungos veiklos ir finansinis skaidrumas būtinos ir esminės organizacijos vertybės;

Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga per trumpą savo gyvavimo laiką jau spėjo įgyvendinti vieną pagrindinių sau iškeltų uždavinių, t.y. taiko apie 30 proc. mažesnį, vieno procento nuo nario priskaičiuoto atlyginimo po mokesčių išskaitymo („į rankas”), narystės mokestį, nemažindama profesinės sąjungos paslaugų kokybės savo nariams.

Tolimesni Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos tikslai yra šie:

 • plėsti ir siūlyti įvairias patrauklias lengvatas profesinės sąjungos nariams ir jų šeimos nariams įvairioms paslaugoms gauti;
 • Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos poziciją jautriais ir ypač svarbiais pareigūnams klausimais formuoti tik po konsultacijų su pačia profesinės sąjungos bendruomene (nariais pasienio rinktinėse, užkardose, pasienio kontrolės punktuose, valdybose ir pan.);
 • didinti ir telkti profesinės sąjungos bendruomenę organizuojant savo narių poilsį;
 • esant galimybei teikti materialinę paramą savo nariams;
 • atkurti ir stiprinti pasitikėjimą profesinėmis sąjungomis, kad kuo daugiau  Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dirbančių pareigūnų norėtų būti šios bendruomenės dalimi.

Maloniai kviečiame visus dirbančius ar dirbusius Valstybės sienos apsaugos tarnyboje prisijungti prie Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos.

Nelik tarnyboje vienas su savo kasdieninėmis problemomis ir prisijunk prie mūsų. Mes pasiruošę tinkamai atstovauti ir ginti tavo interesus.

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos įstatai čia.

administrator