Jei Policijos taryba pritars, priemoką gaus visi policijos sistemos darbuotojai

  • 0 Comments
  • 1239 Views

Vakar vykusiame susitikime Policijos departamente buvo aptartas ir dar vienas svarbus klausimas, tai yra kaip bus panaudotos per 8 mėnesius sutaupytos lėšos.

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos (toliau – LPPS) pirmininkės Romos Katinienės, suformuota pozicija, sutaupytas lėšas – apie 3 mln. Eur – skirti  darbuotojų motyvacijai didinti, t.y. apytiksliai po 190 Eur vienam darbuotojui.

Visos policijos įstaigos, anot LPPS pirmininkės, pagal sutaupytas lėšas, suskirstytos į 3 grupes. Daugiausia sutaupiusioje, trečioje grupėje Vilniaus apsk. VPK, Telšiai apsk. VPK , Šiaulių apsk. VPK ir Lietuvos kriminalinės policijos biuras, mažiau sutaupiusiai, antrai grupei priskiriama 10 policijos įstaigų, o nesutaupiusiai ar sutaupiusiai nepakankamai, pirmajai grupei  – 2 įstaigos (Klaipėdos apsk. VPK, Utenos apsk. VPK),  kurios be pagalbos iš išorės nesugebės suvaldyti situacijos, pastarųjų darbuotojai gaus mažesnes išmokas.

Preliminariais skaičiavimais trečioje grupėje esančių įstaigų darbuotojai turėtų gauti šiek tiek daugiau nei numatyta vienkartinė išmoka 190 Eur,  antroje –  apie 190 Eur, pirmoje – apie 100 Eur.

Sutarta, jog vienkartinė piniginė išmoka bus mokama kaip priemoka. Tačiau, pasak R.Katinienės,  šiam sprendimui dar turi pritarti rugsėjo 24 d. į posėdį susirinksianti Policijos taryba.

Policijos departamento vadovybė patikino, jog 3 mln.Eur, kuriuos ketinama išmokėti darbuotojams, yra papildomos lėšos, kurios netaps ilgalaikiais įsipareigojimais. Taip pat informavo, jog darbuotojai, dirbantys sostinės policijoje yra skatinami jau nuo šių metų rugpjūčio 1 d., jiems nustatytas 50 eurų dydžio sostinės priedas, mokamas Vilniaus apsk. VPK valdybose ir sostinės policijos komisariatuose dirbantiems pareigūnams ir darbuotojams. Šį priedą darbuotojai gaus iki einamųjų metų pabaigos.

Pasak LPPS pirmininkės, džiugina tai, jog priemoka socialiai teisinga, paliesianti visus policijos sistemos tarnautojus ir darbuotojus.

administrator