K.Pauliukas: Priedas už kenksmingas sąlygas turi būti sugrąžintas

  • 0 Comments
  • 487 Views

Profesinės sąjungos ir Laisvės atėmimo vietų ligoninės vadovo susitikime aptarti trys svarbiausi klausimai: skiepai nuo tymų, priedo už kenksmingas ir labai kenksmingas sąlygas atsisakymas bei pataisos įstaigos medikus paliesianti reforma.

Balandžio 3 dieną Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas buvo susitikęs su Laisvės atėmimo vietų ligoninės (toliau – LAVL) direktoriumi Ramūnu Šilobritu.

Aptarti aktualiausi LAVL pareigūnams klausimai. Vienas tokių – skiepai nuo tymų. Šis klausimas ypač aktualus dėl Lietuvoje fiksuojamo tymų protrūkio ir didelės tikimybės susirgti šia sunkia liga.

Pasak LAVL direktoriaus,  dalis įstaigoje dirbančių pareigūnų jau pasiskiepijo, siekiama, kad būtų paskiepyti visi pareigūnai. Kadangi prievartos dėl skiepų būti negali, pareigūnui atsisakius tai daryti, ketinama  užpildyti tam tikrą dokumentą, iš kurio būtų aišku, jog pasinaudoti galimybe, apsisaugoti nuo tymų, atsisakyta.

Susitikime aptartas ir opiausias šiuo metu visoms pataisos įstaigoms klausimas – nuo šių metų balandžio 1 d. nebemokamas priedas už kenksmingas ir labai kenksmingas darbo sąlygas.

Pasak LRITĮPS pirmininko K.Pauliuko, profesinės sąjungos visgi tikisi, kad šis sunkiai suprantamas sprendimas bus netrukus pakeistas kai kurių įstaigų, tokių kaip LAVL ir Alytaus pataisos namų, atžvilgiu.

„Šis priedas turėtų būti nedelsiant grąžintas tiek Laisvės atėmimo vietų ligoninės, tiek Alytaus pataisos namų pareigūnams, nes jie dirba su didesnės rizikos nuteistaisiais dėl jų turimų ligų, tokių kaip tuberkuliozė,  ŽIV. Kita vertus, didesnis ar mažesnis priedas už kenksmingas sąlygas buvo mokamas visada, nes darbas su nuteistaisiais negali būti lyginamas įprastoms darbo sąlygoms. Kyla klausimas, kodėl jo nebeliko, o gal pareigūnų darbas staiga tapo nebepavojingas, nors niekas nepasikeitė ir  jie tebedirba su žmonėmis, kuriems taikomas izoliavimas nuo visuomenės dėl sunkių ar labai sunkių nusikaltimų?“ – stebėjosi K.Pauliukas.

Susitikime  kalbėta ir apie reformą, kuri susijusi su pataisos įstaigų medicinos darbuotojais. Anot LRITĮPS pirmininko, svarbu, kad reformos metu iš tiesų būtų paisoma mažus atlygius gaunančių medikų interesų ir jie nenukentėtų. Tačiau šiuo metu ima atrodyti taip, kad kai kurios profesinės sąjungos atstovauja ne sunkiomis sąlygomis dirbančius ir menkai uždirbančius medikus, o jų vadovus. Profesinės sąjungos pirmininkui nuostabą kelia tai, jog LAVL pavaduotoja medicinai neturi gydytojo licencijos, tačiau vadovauja gydytojams. Anot K.Pauliuko, tai sunkiai suvokiama, tas pats, kad elektrikų brigadai vadovautų kepėjas.

 

 

 

 

administrator