Kauno apsk.VPK apžvelgė praėjusius metus – pareigūnai dirbo gerai

  • 0 Comments
  • 1580 Views

Praėjusią savaitę Raudondvario dvare buvo pristatyta Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apsk. VPK) veikla 2019 m. Šiame praėjusių metų veiklos aptarime dalyvavo ne tik Policijos vadovybė, bet ir savivaldybių merai, Kauno apygardos prokuratūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, teismo, profesinių sąjungų, veteranų ir kitų įstaigų vadovai.

Laikinai einantis pareigas Kauno apskrities policijos vadovas Elanas Jablonskas džiaugėsi pareigūnų pasiekimai, pristatė veiklos rezultatus, iššūkius, su kuriais teko susidurti bei 2020 m. numatomus Kauno apskr. VPK veiklos organizavimo pokyčius ir kryptis. E.Jablonskas kalbėjo apie administravimo padalinių filosofijos keitimą, organizacinės kultūros stiprinimą, efektyvesnę šešėlinės ekonomikos reiškinių kontrolę ir aktyvų bei sistemingą eismo kultūros formavimą.

 Kauno apsk. VPK 2019 m. veiklos aptarime dalyvavęs Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras D. Valkavičius padėkojo už atliktus darbus, išspręstas problemas, suteiktą pagalbą prokurorams ir besikreipiantiems pagalbos žmonėms. Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras akcentavo pareigūnų veiksmų svarbą. Jis sakė, jog tikisi, kad atlikdami ikiteisminius tyrimus, Kauno apskr. VPK pareigūnai surinks pakankamai informacijos dėl teisėto ar neteisėto turto, nes nuo pareigūnų atliktų veiksmų priklauso tolimesni prokuratūros ir teismų veiksmai. Taip pat, išreiškė norą, kad tirdami sunkius ir labai sunkius nusikaltimus ar fiksuodami parodymus ikiteisminio tyrimo pradžioje, pareigūnai taikytų šiuolaikines technines priemones. D.Valkavičius akcentavo, jog šiuolaikinių techninių priemonių efektyvus naudojimas viso ikiteisminio tyrimo metu – fiksuojant veiksmus, dalyvių nuomones, parodymus – padėtų išvengti nesusipratimų teismuose vertinant duomenis.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos (toliau –LPPS) pirmininkė Roma Katinienė džiaugėsi, kad su Kauno apskr. VPK vadovybe vyksta socialinis dialogas, o profesinė sąjunga yra įvardinama kaip socialinis partneris.

LPPS pirmininkė kaip vieną reikšmingiausių pasiekimų 2019 m. įvardino žalų, dėl tarnybinių transporto priemonių sugadinimo eismo įvykių metu, atlyginimo iš pareigūnų klausimą, kuris išspręstas pareigūnų naudai.

Pasak R.Katinienės, 2020 m. iššūkis – Nacionalinio susitarimo įgyvendinimas ir policijos bendruomenės telkimas.

„Tikimės, kad šiais metais spendimai bus priimami kolegialiai, vienijama policijos bendruomenė, o socialinis dialogas bus tęsiamas ir ateityje“, – kalbėjo LPPS pirmininkė.

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vadovė Judita Stankienė ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė pareigūnų darbu bei teigė, jog didėjantis pasitikėjimas policija – sėkmingo darbo rezultatas.

Parengta pagal Kauno apsk. VPK informaciją

 

 

 

 

 

 

 

 

administrator