Nacionalinė pasienio pareigūnų profsąjunga: „Lėšų rotacija – geriausias sprendimas iš galimų, tačiau neturi tapti norma”

  • 0 Comments
  • 1066 Views

Vakar Vidaus reikalų ministerijoje, kaip buvo nuspręsta vasaros pabaigoje,  susitiko profesinių sąjungų, tarnybų atstovai ir ministrė Agnė Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministerijos nuotr.

Susitikimo pradžioje ministrė akcentavo, kad tokio formato susitikimai būtini ir ji tikisi, kad tiek ministerijos tiek profesinių sąjungų, tiek tarnybų tikslas vienas – spręsti problemas ir siekti geresnių pareigūnų darbo sąlygų bei motyvacijos didėjimo.

Pasitarimo dalyviams buvo pristatytas Valstybės tarnybos įstatymo projektas. Kalbėta apie tai, kad tiek minėtas įstatymo projektas, tiek ir Vidaus tarnybos statutas turėtų būti labai glaudžiai susiję, todėl kol nebus  bazinių Valstybės tarnybos įstatymo gairių, nėra kuo remtis kuriant Statutą.

Ministrė išklausė profesinių sąjungų atstovų nuogąstavimų dėl į pabaigą einančių metų biudžeto bei kitų metų biudžeto atskiroms institucijoms.

Vidaus reikalų ministerija pristatė preliminarią informaciją dėl būsimo biudžeto ir akcentavo, jog jis bus pakankamas, kad institucijos galėtų vykdyti veiklą, o pareigūnų darbo ir aprūpinimo sąlygos neprastėtų.

Preliminarų biudžetą susitikime pristatė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas. Vadas patikino, jog planuojamų biudžeto lėšų turi pakakti tiek vertinimams, tiek skatinimas, tiek infrastruktūrai gerinti.

Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko, kitų metų biudžeto projekte VSAT‘ui numatytos lėšos aprūpinimui, siekiant užtikrinti karinį standartą, ginkluotę, infrastruktūrai tvarkyti ir kt., tačiau plačiau ir detaliau apie tai, narius profsąjunga informuos vėliau, kai bus patvirtintas biudžetas ir kai bus žinomos išlaidos pagal tam tikras eilutes.

Pradėjus kalbą apie biudžetinių lėšų rotaciją tarp Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Policijos departamento profesinių sąjungų nuomonės išsiskyrė. Priminsime, kad kiek anksčiau buvo diskutuojama, jog lėšomis, skirtomis įrangos pirkimui, kurių neįsisavina, VSAT susikeistų su Policijos departamento atlyginimams sutaupytomis lėšomis (identišką sumą), kad būtų galima įvertinti VSAT pareigūnus taip siekiant, jog jie nenukentėtų.

Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko Rimanto Liepos, vienos profesinės sąjungos tokiam sprendimui pritartų ir palaikytų, kitos – ne.

Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga mano, kad šiuo metu tokia lėšų rotacija yra ir išeitis, kai nėra geresnių variantų todėl, kad užtikrinami dviejų institucijų poreikiai, o dėl tokio sprendimo išlošia pareigūnai. Visgi anot pirmininko Rimanto Liepos, tai turėtų būti išimtis ir negalėtų kartotis metai iš metų.

„Lėšos turėtų būti planuojamos taip, kad ateityje panašūs sprendimai nepriešintų nei pareigūnų, nei  profesinių sąjungų tarpusavyje“, – sakė Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas. Susitikime pasieniečių profesinės sąjungos pirmininkas taip pat sakė, jog praėjusiame susitikime ministrės teiktas panašių pasitarimų siauresniame rate pasiūlymas buvo labai geras, todėl pasiūlė  įgyvendinti tai praktikoje, nes dabar profesinės sąjungos, ministerija ir atskiros tarnybos vadovaujasi skirtingais skaičiais bei informacija, o siekiant ministrės išsikelto tikslo – bendromis jėgomis siekti vieningo tikslo – tikslia informacija reikėtų pasidalinti, tai leistų teikti pasiūlymus ir be interpretacijų informuoti apie priimamus arba rengiamus įstatymus, planuojamą biudžetą ir kita.

administrator