Prašoma užtikrinti saugias darbo sąlygas pareigūnams ir darbuotojams

  • 0 Comments
  • 1322 Views

Reaguodama į situaciją šalyje dėl koronaviruso grėsmės, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (toliau -LTPF), į kurios sudėtį įeina Lietuvos policijos profesinė sąjunga, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga, raštu kreipėsi į visas statutines įstaigas, pavaldžias Vidaus reikalų , Teisingumo ir Finansų ministerijai  dėl saugių darbo sąlygų pareigūnams ir darbuotojams užtikrinimo.

LTPF paprašė skirti ypatingą dėmesį darbuotojams, šiuo sudėtingu metu atliekantiems savo pareigas ir aprūpinti juos visomis būtinomis asmeninės saugos priemonėmis.

LTPF rašte prašoma suteikti darbuotojams atostogas, jei jie to prašo, sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu, leisti neatvykti į darbą, kol bus suteiktas nedarbingumas ir kt.  Raštą rasite čia.

„Siūlome atkreipti ypatingą dėmesį į vyresnio amžiaus darbuotojus ir nėščias moteris, imtis visų priemonių, kad jų darbas vyktų nuotoliniu būdu, iki minimumo sumažinant galimybes bendrauti su galimai užsikrėtusiais asmenimis“.

LTPF pasiūlė, jog darbuotojams, kurie dėl darbo ypatumų turi nuolatinius kontaktus su kitais asmenimis, o jiems tenka padidinta rizika užsikrėsti, mokėti nustatyto dydžio priemoką.

Pasak LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, šiuo metu, kai situacija šalyje yra įtempta, ypač svarbu, kad pareigūnai ir darbuotojai nesijaustų prasčiau už kitų sričių darbuotojus, būtų užtikrintos jų teisės, įsiklausoma į jų prašymus, o vadovai būtų lankstūs ir supratingi.

administrator