Profesinė sąjunga: „Išgirdę apie reformą pareigūnai ruošiasi palikti sistemą“

  • 0 Comments
  • 1282 Views

Pirmadienį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus VPK) Valdymo komiteto posėdyje išklausiusios dar vienos, Policijos departamento inicijuotos,  reformos pristatymą, pareigūnų profesinės sąjungos sako, kad tai aštriai profsąjungų kritikuotos reformos, vykdytos prieš kelis metus, tęsinys. Profsąjungos atstovai tvirtina, jog jei numatyta reforma nebus sustabdyta, Vilniaus apskrities VPK darbuotojų darbo krūvis dar labiau augs, dalis pareigūnų paliks tarnybą, o šiuo metu sostinės policijoje esantis apie 30 procentų nekomplektas didės.

Pristatyta Vilniaus apskrities VPK reagavimo padalinių struktūros reforma, tai viena iš visoje Lietuvoje vykstančios Teritorinių policijos įstaigų padalinių veiklos, organizuojant reagavimą į nusikalstamas veikas, jų užkardymą ir tyrimą, tobulinimo priemonių plano dalis, kurią įsakymu dar praėjusių metų lapkritį patvirtino Lietuvos policijos generalinis komisaras.

Būsima reforma Vilniaus apskrities VPK turėtų prasidėti nuo š.m. vasario 1 d. Jngiant padalinius, keičiant pareigybes, ketinama steigti Specialiosios parengties skyrių, Kelių policijos skyrių ir Reagavimo valdybą.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau –VAITĮPS) pirmininko Vitalijaus Jagmino, ši reforma palies apie vieną ketvirtį visų Vilniaus apskrities VPK darbuotojų.

„Todėl nenuostabu, jog vos išgirdę apie būsimą reformą darbuotojai „užgulė“ profesinę sąjungą, klausdami kokios jų teisės ir galimybės reformos metu, kokiomis sąlygomis, jeigu nesulauktų tinkamų pareigų pasiūlymo, jie galėtų palikti tarnybą. Po anksčiau vykusios reformos sistema neteko apie 1500 pareigūnų, ši pertvarka taip pat suduos smūgį Vilniaus policijai. Ir tai joks gąsdinimas. Jau dabar pareigūnai domisi perspektyvomis, ne vienas svarsto galimybę išeiti. Ir mes kalbame ne tik apie tarnybos stažo sulaukusius pareigūnus, bet ir jaunimą“, – sakė V.Jagminas.

Pasak Valdymo komiteto nario Martyno Drūlios, išklausiusi pristatymo, profesinė sąjunga išgirdo daug lozunginių frazių, tokių kaip „efektyvinti“, „gerinti“, tačiau pasigedo tiesaus ir pagrįsto atsakymo, kam ši reforma vykdoma, ko siekiama, kaip ją įgyvendinus gerės darbuotojų sąlygos, įstaigos veikla, kaip bus mažinamas ir taip jau nepakeliamas darbo krūvis?

„Neįvertintos visos rizikos ir grėsmės, nėra aiškaus reformos teigiamo rezultato, juk reforma ir turėtų būti siekiama geresnės kokybės, veiklos efektyvumo ir darbuotojų pasitenkinimo. Neigiamą aspektą mes iškart įvardinome – pareigūnams krūvis didės, o pačių pareigūnų – mažės. Sistema neapdairiai reformuodamasi praras ir taip jau „deficitu“ tapusius parengtus ir savo darbą išmanančius pareigūnus“, – galimas reformos grėsmes įvardino M.Drūlia.

Anot VAITĮPS pirmininko V.Jagmino, siekis suvienodinti visų apskričių komisariatų struktūras nėra blogas iš esmės, bet reikia atsižvelgti į sostinės policijos specifiką, jau šiuo metu nepakeliamus pareigūnų darbo krūvius, mikroklimatą ir veiklos intensyvumą.

„Mes manome ir ne kartą sakėme, jog dabar nepalankus metas vykdyti kažkokias kardinalias reformas. Nepritarėme ir atvirai kritikavome prieš kelis metus vykdytą reformą, įvardinę jos minusus ir grėsmes visuomenės saugumui. Mūsų įspėjimai apie tai, kad bus netiriamos tam tikros nusikalstamos veikos, kad susidursime su pareigūnų trūkumu ir kt, pasitvirtino, bet kaip matome ta reforma, nepaisant akivaizdžių minusų, tęsiama“, – kalbėjo V.Jagminas.

administrator