Profesinė sąjunga: Seimo nariams atvirai apie netinkamai finansuojamą valstybės sienos apsaugos tarnybą

  • 0 Comments
  • 1368 Views

Didžiausios pareigūnus vienijančios Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (toliau – LTPF) sudėtyje esančios Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos atstovai nepramušę Ministrės Pirmininkės patarėjų sienos, opias problemas apie netinkamai finansuojamą valstybės sienos apsaugą, šiandien, kartu su LTPF pirmininke Loreta Soščekiene, pristatė Lietuvos regionų frakcijai Seime.  Artimiausiu metu numatomas susitikimas ir su Darbo partijos frakcijos atstovais Seime.

Prieš savaitę toks susitikimas vyko su Seimo Socialdemokratų frakcija.

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa teigia, jog susitikinėdama su Seimo nariais siekia, jog būtų pakeistas per siauras supratimas apie nacionalinį saugumą ir gynybos architektūrą, kurio paraštėse atsiduria Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

„Dar kartą norime akcentuoti, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba karo atveju priklauso  ginkluotosioms pajėgoms ir ja turėtų būti tinkamai pasirūpinta. Apie tai kalbame jau dveji metai, tačiau situacija nesikeičia, nors turėtų keistis, ypač šiandien, realiai matant kylančias grėsmes“, – sakė R.Liepa.

Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko, džiugu, kad kai kurie Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas, Kęstutis Vilkauskas, Dovilė Šakalienė, Gintautas Paluckas, Jonas Pinskus, Rita Tamašunienė, Valdemaras Valkiūnas girdi  ir palaiko mus.

„Vis dar tikimės, kad būsime išgirsti ir Vyriausybę suformavusių frakcijų atstovų, o Valstybės sienos apsaugos tarnyba atras savo vietą formuojamoje Nacionalinio saugumo ir gynybos architektūroje. Šiandien išsiuntėme elektroninius laiškus šių frakcijų pirmininkams, viliamės, jog jie suras laiko ir noro susitikti bent jau 30 minučių ir išklausyti, ką norime pasakyti. Tai, ko negalime sakyti viešumoje, bandome atskleisti Seimo frakcijų atstovams. Tačiau Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija neleis politikams šios temos užmiršti ar apsimesti, kad jos nėra. Jeigu susitikimai problemų sprendimo neišjudins, pasiliekame teisę apie problemas kalbėti viešai, ginant visuomenės interesą ir mūsų šalies žmonių saugumą“, – sakė Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas.

administrator