Profsąjunga: Kalėjimų departamento žinutė bendruomenei: „Ieškosi tiesos, sulauksi – bylos“

  • 0 Comments
  • 907 Views

Žinia apie, tai, kad Kalėjimų departamente atliekant tarnybinius patikrinimus dėl galimo neteisėto disponavimo tarnybinę paslaptį sudarančia informacija ir dėl galimo netinkamo pareigų atlikimo, laikinai nuo pareigų nušalinta Imuniteto skyriaus vadovė, pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininko Kęstučio Pauliuko, ne kas kita, kaip žinutė bausmių vykdymo sistemoje dirbantiems: „Štai kas nutinka, kai kovą su korupcija ne imituoji, o realiai kovoji“.

Pasak LRITĮPS pirmininko Kęstučio Pauliuko, kas nutinka su tais, kurie kalba apie negeroves bausmių vykdymo sistemoje, pamatėme daugiau nei prieš metus, kai krata ir ikiteisminiu tyrimu buvo pradėta kova su nepatogia Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesine sąjunga.

„Imuniteto vadovės nušalinimas – dar vienas smūgis sistemai.  Žmogus, kuris mums atrodo, realiai siekė skaidrinti sistemą, kovoti su korupcija, pats tampa  outsaideriu – įtariamuoju. Bausmių vykdymo sistemoje nuo Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterės  Rasos Kazėnienės kovos su korupcija, išvertusios iš posto net teisingumo ministrę, laikų, iki dabar pokyčių beveik nėra.  Po Imuniteto skyriaus vadovės nušalinimo aš, kaip bausmių vykdymo sistemos darbuotojas, ir mano kolegos tikėjomės išgirsti teisingumo ministrės žinutę ir poziciją, tačiau ima atrodyti, kad kadencijos pradžioje pažadėti pokyčiai kalėjimų sistemoje atgulė į stalčių, o  sistemoje egzistuojančios problemos yra pernelyg tolimos ir ministrei galimai neįdomios“, – sakė profesinės sąjungos pirmininkas.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, kas turi nutikti sistemoje, kad ji pagaliau pradėtų skaidrėti, o galios demonstravimas , vadovų piktnaudžiavimas teisėmis ir galiomis nebūtų toleruojamas?

„Matome negerą tendenciją, kad tie, kurie kovoja prieš korupciją, siekia skaidrumo sistemoje, joje galimai tampa nepageidaujami. Turime informacijos apie tai, kad Imuniteto vadovė nenorėjo dalyvauti Kalėjimų departamento vadovų žaidimuose, galimai už tai ji ir nušalinta, tokia mūsų nuomonė vertinant gautą neoficialią informaciją. Nerimauti verčia tai, kad bausmių vykdymo sistemos bendruomenei galimai siunčiama žinutė: ieškosi tiesos, sulauksi bylos“, – kalbėjo VAITĮPS pirmininkas.

Pasak K.Pauliuko, pareigūnų bendruomenės kantrybė senka, norinčiųjų tyliai atidirbti ir išeiti –  vis mažiau, todėl neatmetame galimybės, jog jau netrukus susirinksime prie Kalėjimų departamento  išreikšti nepakantumą korupcijai ir palaikymą visiems, kas atsiduria juodame vadovų sąraše, bandysime letargo miegu miegančią Teisingumo ministrę prikelti ir priminti, kad tai nėra smulkus vidaus klausimas.

administrator