Profsąjunga ragina departamentą greičiau surasti nuolatinį Probacijos tarnybos vadovą

  • 0 Comments
  • 1150 Views

„Nieko nėra pastoviau už laikinumą“, – apie užsitęsusias Probacijos tarnybos vadovo paieškas sako Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

Pasak K.Pauliuko,  tai, jog vienoje svarbiausių Kalėjimo departamento struktūrų – Probacijos tarnyboje – iki šiol nėra paskirto vadovo, negera situacija.

Dar 2020 m. rugsėjo mėn. Lietuvos probacijos tarnybos direktoriaus pareigas paliko Vytautas Lamauskas, įstaigai vadovavęs nepilnus metus. Nuo to laiko Lietuvos probacijos tarnybai laikinai vadovauja Gintarė Burokienė. Kaip yra nurodoma Lietuvos probacijos tarnybos internetiniame tinklapyje, G. Burokienė yra l. e. Lietuvos probacijos tarnybos direktoriaus pavaduotojo pareigas, atliekanti direktoriaus funkcijas. Nurodoma, kad nuo 2019 m. sausio 28 d. G. Burokienė laikinai perkelta į Lietuvos probacijos tarnybos direktoriaus pavaduotojo pareigas ir nuo 2020 m. rugsėjo 9 d. iki dabar taip pat atlieka Lietuvos probacijos tarnybos direktoriaus funkcijas. Be to, yra nurodoma, kad nuo 2018 m. lapkričio mėn. iki 2019 m. sausio 28 d. G. Burokienė tarnybą tęsė Lietuvos probacijos tarnyboje Veiklos koordinavimo ir kontrolės skyriuje, tačiau nenurodoma, kokiose pareigose. Tokia situacija reiškia, jog vienai svarbiausių Kalėjimo departamento struktūrų laikinai vadovauja asmuo, paskirtas į šias pareigas iš kitų taip pat laikinai užimamų pareigų. Į kokias pareigas G. Burokienė paskutinį kartą buvo paskirta ne laikinai, viešai prieinamuose informaciniuose šaltiniuose informacijos rasti neįmanoma.

Profesinių sąjungų nuomone, tokia situacija nėra priimtina dėl tam tikrų skaidrumo principų užtikrinimo, kai tiek įstaigos bendruomenei, tiek ir platesnei visuomenei vis tik turėtų būti žinoma informacija, kokie asmenys ir kokiais būdais užima aukščiausius vadovaujančius postus. Kitas dalykas, jog bet kuri situacija, kada institucija ilgesnį laiką neturi pastovaus vadovo, yra nepriimtina ir turėtų būti kuo greičiau daromi sprendimai.

 „Kodėl Kalėjimų departamentas nesuskubo ieškoti naujo vadovo, kai  šį postą paliko V.Lamauskas, mes nežinome, tačiau manome, kad pirmiausia departamentas ir turėtų būti labiausiai suinteresuotas, jog svarbi įstaiga rastų vadovą, kuris išmanytų sistemą. Manau, kad bausmių vykdymo sistemoje tikrai atsirastų kandidatų, galinčių pretenduoti į šias pareigas ir turinčių reikiamų kompetencijų atsakingai dirbti Probacijos tarnybos vadovo pareigose.  Svarbu, kad sistemoje dirbantys žmonės matytų  galimybę ir norėtų kilti karjeros laiptais“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.  

„ Gal Teisingumo ministerija, matydama sau pavaldžios įstaigos neveiklumą ir tai, kad Kalėjimų departamentas neskelbia konkurso, galėtų būti aktyvi ir paragintų departamentą veikti? Tikimės, kad šįsyk į atrankos konkurso komisiją bus pakviesti ir Teisingumo ministerijos ir profesinės sąjungos  atstovai, o pats atrankos procesas nekels abejonių dėl skaidrumo ir atvers galimybę jame dalyvauti didesniam pretendentų skaičiui. Probacijos tarnybai reikalingas profesionalus, kompetentingas ir galintis priimti šiuolaikiškus sprendimus vadovas, kuris kaip tik ir padėtų įgyvendinti ambicingus ir aukštus Teisingumo ministerijos išsikeltus  tikslus, keliamus ne tik Probacijos tarnybai, bet ir visai bausmių vykdymo sistemai“, – sakė Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos Vitalijus Jagminas.

Profesinės sąjungos raštu kreipėsi į Kalėjimu departamentą ir paprašė kuo skubiau skelbti atranką Lietuvos probacijos tarnybos vadovo pareigoms užimti, o jos neskelbiant nori, kad darbuotojų bendruomenė būtų informuojama, kokios to priežastys, ir kiek esama situacija dar galėtų tęstis.

administrator