Profsąjungos: laukiame drąsaus ir stipraus Vilniaus policijos vadovo

  • 0 Comments
  • 1356 Views

Profesinė sąjunga teigia, jog Vilniaus apskrities policijos bendruomenė laukia stipraus, idėjas generuojančio, aktyvaus, vienijančio ir girdinčio pareigūnus Vilniaus policijos vadovo.

Jau po kelių dienų, rugpjūčio 18 d. Policijos departamente vyks atranka į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas. Nepatvirtintais duomenis, konkurse dalyvauti pareiškė norą 3 pretendentai, tačiau jų tapatybės profesinei sąjungai nėra žinomos.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko, naujasis Vilniaus apskrities policijos vadovas ateis dirbti itin sudėtingu laikotarpiu, kai įstaigoje yra bene didžiausias istorijoje darbuotojų trūkumas, nepakeliami krūviai ir įtampa, tad jo laukia dideli iššūkiai – spręsti įsisenėjusias Vilniaus policijos problemas.  

„Jam teks ieškoti būdų, kaip pritraukti naujų darbuotojų, tikimės, jog jis gebės ir norės vienyti bendruomenę, spręsti problemas bei komunikuoti, taip pat ir su socialiniais partneriai. Tikimės tokio vadovo, koks yra kartą buvęs, kurio vadovavimo laikotarpiu sostinės policija visada pirmavo, tiek idėjomis, tiek sprendimais, tiek požiūriu į darbuotoją, tiek gebėjimu spręsti problemas ir bendrauti,“ – sakė V.Jagminas.

Primename, kad Vilniaus apskrities policija be vadovo liko, kai š.m. liepos pradžioje jis rotacijos tvarka buvo perkeltas į Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrą. Saulius Gagas Vilniaus policijai vadovavo nuo 2016 metų rugsėjo.

Vilniaus policijos bendruomenėje kilo diskusija kodėl Policijos departamentas neatskleidžia, kas pretenduoja į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas.

„Profesinės sąjungos nuomone, būtų šaunu, jeigu Policijos departamentas, kai organizuojami konkursai į ypatingai svarbias pareigas, tokias kaip Vilniaus apskrities policijos vadovo pareigas, dar prieš konkursą pristatytų jo dalyvius. Suprantame, jog tai nėra visuotiniai rinkimai, o konkurso dalyviai gauna vienodas sąlygas ir laimėtoją lemia gauti aukščiausi balai, visgi tokia praktika  pasiteisintų ir veiktų kaip dar didesnis skaidrumas“, – sakė Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

administrator