VST Kauno dalinio pareigūnai laukia atostogų ir vykimo į darbą kompensacijų didėjimo

  • 0 Comments
  • 1486 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos  (toliau – LRITĮPS) pirmininkas ir atstovai buvo susitikę su Viešojo saugumo tarnybos (toliau – VST) Kauno dalinio skyriaus viršininku einančiu dalinio vado funkcijas Maraku Mickievičiumi.

Pasak LRITĮPS pirmininko Kęstučio Pauliukio, VST Kauno dalinio vadas profesinės sąjungos atstovus priėmė draugiškai ir netgi, iškilus rūpesčiams dėl susitikimo vietos ir laiko, padėjo jas pašalinti.

„Dėkojame vadovui, kad dalyvavo profesinės sąjungos ir pareigūnų susitikime, išklausė kokios problemos slegia pareigūnus. Džiaugiuosi ir pareigūnais, kurie gausiai susirinko, kalbėjo,  išsakė problemas“, – sakė K.Pauliukas.

Kai kurios problemos, anot profesinės sąjungos pirmininko, kurios buvo išsakytos susitikime, klausimai į kuriuos ne dalinio vadas turi atsakyti, jie turi būti adresuoti vidaus reikalų ministrei.

Susitikime, pasak K.Pauliuko, paaiškėjo, jog žemesnio rango vadovams trūksta gebėjimo tinkamai komunikuoti su pavaldiniais, kai kurie jų jaučiasi pranašesni už kitus ir tai demonstruoja.

„Šią problemą dalinio vadas pažadėjo spręsti. Žemesnės grandies vadų komunikacija su darbuotojais netrukus, kaip kalbėjo vadas, turėtų pasikeisti. Tikimės, jog „vadukų“ bendravimo su pavaldiniais pokyčius darbuotojai pajus netrukus“, – sakė K.Pauliukas.

Vienas jautresnių klausimų susitikime – kelionpinigiai, kuriuos pareigūnai gauna kaip kompensaciją už vykimą į ir iš tarnybos.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, šiuo metu jie tėra vos 42 eurai, o išlaidos kurui stipriai išaugo. Pareigūnų lūkestis, profesinės sąjungos atstovo teigimu, gauti ne mažiau 100 eurų.

„Gavome rimtą užduotį, kurią privalome judinti, kad vidaus reikalų ministrė atkreiptų į tai dėmesį, o ministerija ieškotų sprendimų. Važiavimo išlaidų kompensacijos dydžio klausimas, drastiškai į didžiąją pusę keičiantis kuro kainoms, aktualus ne tik Viešojo saugumo tarnybos, bet ir policijos, pasienio pareigūnams“, – sakė Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas.

Susitikime iškeltas ir kitas svarbus – darbo laiko apskaitos – klausimas.

Pareigūnai, anot profsąjungos pirmininko, norėtų, jog pamaina būtų ne 12 kaip dabar, o 24 val. . tai padėtų sumažinti vykimo į darbą ir iš jo išlaidas, tačiau šis klausimas turėtų būti adresuotas tarnybos vadui.

Pareigūnai skundėsi ir dėl komandiruočių. Pagrindinė problema – apgyvendinimo sąlygos.

„Pareigūnai minėjo, jog dažnai pasitaiko, kad komandiruotėse, poilsiui skirtos patalpos yra greta pareigūnų darbo vietų, tad po darbo naktį, dienos metu nepavyksta pailsėti, dėl triukšmo, kuris sklinda iš darbo kabinetų. Kauno dalinio vadas profsąjungą patikino, kad komandiruočių į Pabradę, kuria buvo daugiausia nusiskundimų, nebebus“, – sakė K.Pauliukas.

Pareigūnai turėjo klausimų ir dėl komandiruočių apmokėjimo, tačiau vadas paprašė kiekvieno, kuriam kyla neaiškumų, kreiptis tiesiai į jį ir bus aiškinamasi individuliai.

Pareigūnai, profesinės sąjungos nariai, kėlė ir 2022 metų Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje nustatytų papildomų garantijų profesinės sąjungos nariams įgyvendinimo problemas dalinyje, t.y. dviejų papildomų atostogų dienų ir 5 dienų sveikatai gerinti suteikimo.

Kaip sakė VST Kauno dalinio laikinasis vadas, sprendimus šiuo klausimu priima VST vadovybė.

LRITĮPS pirmininkas priminė, jog Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė susitikimo su VST vadu metu kėlė šį klausimą, todėl tikimasi, kad pagaliau bus priimtas sprendimas.

Profesinės sąjungos pirmininkas K.Pauliukas dalinio vado pasiteiravo, kiek pinigų reikėtų pareigūnų viršvalandžiams, kai vykstama į komandiruotes, apmokėti. Dalinio vadas atsakė, kad  nuo š.m. balandžio 1 d. keičiasi skaičiavimo tvarka į suminę darbo laiko apskaitą, pradėjus ją taikyti ir paaiškės, kiek lėšų komandiruotėms reikia ir  ar jų užteks.

Profesinės sąjungos pirmininkas paprašė VST Kauno dalinio skyriaus pirmininkės šio klausimo nepamiršti ir po kurio laiko dar kartą pasikalbėti su dalinio vadovu.

Ilgą laiką, dėl nepaprastosios padėties, atostogų negavę pareigūnai teigia, jog yra sukaupę po 80 ir daugiau atostogų dienų, kurios nesuteikiamos.

VST Kauno dalinio vadas atsakė, jog į šį klausimą atsakyti negali, nes nėra aiškumo, kada nepaprastoji padėtis bus atšaukta ir priminė, jog su tomis pačiomis problemomis susiduria ir policija, ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

„Pirmasis susitikimas pavyko. Žinoma, visi norime greito rezultato ir sprendimų. Deja, rezultatų teks palūkėti, juolab kad daugumai srendimų nepakanka vien dalinio vado, turi įsitraukti ir VST vadovybė ir net Vidaus reikalų ministerija. Tačiau tikiuosi, kad po truputį situacija keisis, problemos spręsis, o užsimezgęs dialogas su vadovu padės lengviau išspręsti paprastesnes, vietoje kylančias problemas“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.

administrator