A.Jančauskas: „Žmogiškumo eiliniam pareigūnui trūkumas – didžiulė policijos yda“

  • 0 Comments
  • 931 Views

Lietuvos policijos profesinės sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas Andrius Jančauskas policijoje dirba jau beveik 6 metus. Lygiai tiek pat laiko jis priklauso ir Lietuvos policijos profesinei sąjungai (toliau – ir LPPS).

Tarnybą pradėjęs nuo apylinkės inspektoriaus, jau po pusės metų pradėjo  dirbti Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus tyrėju, o po kriminalinės policijos reformos – šio skyriaus vyresniuoju tyrėju.

Anot LPPS Tauragės skyriaus pirmininko, prieš keletą metų jis pats buvo susidūręs su problema tarnyboje, dėl kurios kreipėsi į tiesioginį vadovą, o po to ir į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės AVPK) viršininką. Ir, pasak pašnekovo, nors abu vadovai sutiko, kad problema yra, net sakė, jog pasidomės, tačiau grįžtamojo ryšio nesulaukė.

„Visada stengiuosi savo problemas spręsti pats, bet kai pamačiau, kad organizacinės problemos įdomios tik man pačiam, nieko kito nebeliko kaip pirmą kartą kreiptis į Lietuvos policijos profesinę sąjungą. Buvau maloniai nustebęs, kad mano problema jiems išties įdomi, o situacija analizuojama ir nedelsiant reaguojama! Užteko kreipimosi į Tauragės AVPK ir problema buvo pajudinta iš „mirties taško“ bei  išspręsta. Manau, kad kiekvienam pareigūnui svarbu jausti, kad jie ne vieni, kad už jų nugaros stovi profesinė sąjunga, kuri pasiruošusi išklausyti, pakonsultuoti ir padėti“, – sakė A.Jančauskas.

Panašios situacijos kaip mano, kai pareigūnai nesulaukia deramo vadovybės dėmesio, o problemos nesprendžiamos, priverčia atsigręžti į profesinę sąjungą, nes čia sulauki ir gauni tai, ko nėra kitur. Anot A.Jančausko, pasitikėjimas profsąjunga nuolat auga, pareigūnai pastebi jos aktyvią veiklą kovojant dėl pareigūnų gerovės ir viešai keliant aštrius  bei aktualius klausimus.

„Pareigūnai tiki, kad susibūrus į bendruomenę, kurios pagrindinis tikslas – paprasto pareigūno interesai, galima pasiekti svarių rezultatų. Kuo daugiau narių profesinė sąjunga jungia, tuo jos balsas svaresnis“, – teigia A.Jančauskas.

Paklaustas apie problemas policijos sistemoje, LPPS Tauragės skyriaus pirmininkas sako, jog daugiausia problemų kyla dėl plano tūkstantis ir pasirinktų priemonių jam  įgyvendinti.

„Vadovybės arogancija ir nusistatymas prieš profsąjungų veiklą, net, galimai, trukdymas, pagarbos ir žmogiškumo trūkumas paprastiems pareigūnams, tai labai opios policijos problemos šiandien. Keista, bet pastaruoju metu sudėtinga rasti bendrą kalbą su Policijos departamento vadovybe, tai situaciją sistemoje dar labiau blogina“, – sakė A.Jančauskas.

administrator