Pasieniečiai Pasvalyje dalyvavo Bekelės maratone „4×4 perimetras“

  • 0 Comments
  • 1492 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos narys Nerijus Liutkauskas su komanda dalyvavo Bekelės maratono  „4×4 perimetras“ lenktynėse. Profesinės sąjungos remiama sportininko komanda šį kartą užėmė ketvirtą vietą. 
2019 m. rugsėjo 20-21 d. Pasvalio apylinkėse vyko Bekelės maratono „4×4 perimetras“ lenktynės (Lietuvos bekelės lenktynių (rally raid) čempionato IV etapas). Šiose lenktynėse dalyvavo VSAT komanda „Pasienis.lt“. Komanda lenktyniavo Mitsubishi Pajero automobiliu, o ją atstovavo Pasieniečių mokyklos Profesinių dalykų skyriaus vyriausiasis specialistas Nerijus Liutkauskas (vairuotojas) ir du šturmanai – tai Varėnos PR Tribonių PU jaunesnysis specialistas Erik Vilkanec ir Artūras Šimkonis.

Oficiali informacija apie renginį galima tinklalapyje 4x4perimetras.lt ir facebuko paskyroje 4×4 perimetras.
Lenktynėse buvo dalyvaujama gausiausioje „Tourism“ klasėje (17 dalyvių, dar buvo „Sport“, motociklų ir keturračių klasės). Automobiliui buvo suteiktas Nr. 312.

Rugsėjo 20 d. 18 val. vyko dokumentacijos tvarkymas bei automobilių patikros, GPS informacijos registratorių bei GPS sekimo įrenginių montavimas automobiliuose (pirmasis skirtas visai informacijai fiksuoti, t.y. vieta, greitis ir pan., o antrasis prietaisas skirtas gyvai matyti automobilio buvimą Lietuvos žemėlapyje, jo greitį – visa tai gyvai buvo transliuojama internetu). 21.00 val. susirinkimo (brifingo) metu buvo pasirinkta 7 startinė pozicija rytojaus lenktynių pirmam orientaciniam ruožui bei aptarus lenktynininkams rūpimus klausimus, vyko pasiruošimas rytdienos lenktynėms (kuro pylimas, reikiamų daiktų, įrankių, maisto, vandens ir pan. sudėjimas ir pritvirtinimas, kelio knygos studijavimas, planšetinių kompiuterių, kompiuterių bei telefonų programų instaliavimas ir nustatymas ir kt.).

7.18 val. VSAT komanda iš Balsių malūno kiemo startavo bekelės lenktynių IV etapo pirmame 250 km ilgio orientaciniame ruože (OR1). Ekipažai judėjo Pasvalio apylinkių keliais bei išraizgę apylinkių keliukus turėjo pasiekti finišą, kuris sutapo su starto vieta. Lenktynės vyko tokiu formatu – reikėjo lenktyniauti pagal kelio knygą, kurioje buvo nurodyta už kokio atstumo ir į kur reiks pasukti, kelio dangos ypatumai, pavojingos vietos, greičio ribojimai ir dar daugybė informacijos, kurios laikymąsi fiksuodavo automobilyje įtaisytas GPS informacijos rinkiklis. Lenktyniauti (laikantis arba kelių eismo taisyklėse numatyto max greičio plius 8 km/h tolerancija, arba kelio knygoje nurodyto ribojamo maksimalaus greičio plius 8 km/h tolerancija, kuris per gyvenamųjų namų kiemus kartais būdavo ribojamas net iki 20 km/h) reikėjo tiek asfaltuotais keliais (kurių buvo labai nedaug), tiek žvyrkeliais, tiek miško keliais ar keliukais, tiek laukais ir vos matomais laukų keliukais, kur mažos duobelės, duobės, klastingi posūkiai, kanalai, skardžiai, žvėrys ir pan. laukė netikėtose vietose ir tikrino ekipažų budrumą. Prieš tai savaitę, o ir lenktynių metu, lijęs lietus Pasvalio molynus padarė labai slidžius, klastingu, automobilį valdyti tapo labai sunku, o kartais ir neįmanoma. Dėl slidžios dangos automobilis ne vieną kartą apsisuko trasoje, pasiekti maksimalų leidžiamą greitį dažnai buvo neįmanoma. Buvo ir klastingų brastų, kurios keliems konkurentams užbaigė arba pristabdė lenktynes. Finišą komanda pasiekė po 4 val.14 min. Finiše greitai paaiškėjo, kad tokiomis sudėtingomis sąlygomis ekipažo susitelkimas ir nusiteikimas lenktynėms davė teigiamų rezultatų. Demonstruotas tempas buvo įspūdingas ir tai buvo pirmas rezultatas pagal greitį. Tačiau neramino padarytos kelios klaidelės greičio ribojimo atkarpose, kurios galėjo būti įvertintos baudos minutėmis, o tai koreguotų užimtą vietą. (užbėgant įvykiams – baudos paskaičiuotos ir pritaikytos buvo tik pusantros val. prieš apdovanojimus).

Kadangi pirmame OR1 pasieniečiai buvo pirmi, todėl antrame 160 km. orientaciniame ruože (OR2) startavo pirmi ir visiems „darė kelią“ (kitiems buvo lengviau, nes galėjo orientuotis ne tik elektroniniame žemėlapyje ieškodami tinkamo posūkio ar keliuko, o ir sekti bei orientuotis pirmojo ekipažo paliktomis vėžėmis posūkiuose). Skirtumas tarp pirmojo ir antrojo ruožų buvo tas, kad pirmame važiavome pagal organizatorių duotą kelio knygą (legendą), o antrame turėjome orientuotis tik elektroniniame žemėlapyje esančiais organizatorių pažymėtais taškais (organizatorių duoti taškai (koordinatės) yra suvedami į turimus elektroninius žemėlapius ir pro tuos virtualius taškus reikia pravažiuoti ne didesniu nei 10 m. atstumu). Sekėsi neblogai, baigus lyti ir pradžiūvus keliams tempas buvo maksimalus ir pravažiavus 200 taškų, po 2 val. 4 min. ir 51 sek. Buvo pasiektas finišas. Finiše paaiškėjo, kad pirmieji 4 sportininkai pasiekė labai panašų rezultatą, pirmąjį nuo ketvirtojo skyrė 1 minutė!! Pasieniečiai buvo treti.
Tada prasidėjo ilgas ir neramus laukimas, nes susumavus rezultatus VSAT atstovai buvo pirmi, tačiau kaip rodo patirtis, džiaugtis rezultatu, kol jie negalutiniai, labai negalima. Gaila, bet nerimas nebuvo be pagrindo, visiems ekipažams pritaikius baudas už greičio viršijimus ar nepravažiuotus taškus, rezultatai buvo pakoreguoti. Pasieniečiai pirmame ruože gavo 15 min., o antrame – 3 min. baudų ir skaudžiai nukrito į 4 vietą galutinėje etapo įskaitoje.

Lenktynių prizininkų apdovanojimai vyko Pasvalio mieste, miesto šventės proga pastatytoje scenoje.
Ekipažas dėkoja Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų grupei, kuri materialiai parėmė ekipažą bei visiems, kurie prisideda prie pasieniečių ekipažo dalyvavimo lenktynėse. Ačiū JUMS!

 

administrator