Alytaus pataisos namų pareigūnams nerimą kelia nesusikalbėjimas

  • 0 Comments
  • 1176 Views

Praėjusią savaitę, Alytaus pataisos namuose po ilgos pertraukos vėl vyko Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – ir LRITĮPS) ir šios įstaigos vadovo bei darbuotojų susitikimas. Susitikimo iniciatorė – profesinė sąjunga.

Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko, netikėtai užklupusi pandemija sutrikdė ir stipriai pakoregavo gyvenimą, tad „gyvas“ susitikimas iš tiesų buvo lauktas, produktyvus, o  susikaupę klausimai – aptarti.

Profesinės sąjungos nariai, darbuotojai  kėlė bendradarbiavimo klausimą, o būtent pagalbos vieni kitiems kilus konfliktinei ar kitai pavojingai situacijai ir pamačius, jog kolega paspaudė pagalbos mygtuką, nes pastebimas Saugumo valdymo padalinio darbuotojų vangumas. Anot darbuotojų, kyla klausimas ar abejingumas atsiranda dėl nepakankamo ar netinkamo šio padalinio viršininkų darbo organizavimo, ar pareigūnai netinkamai instruktuojami, jiems neišaiškinamos pareigos ir tai, kaip elgtis tam tikromis sąlygomis.  

Anot profesinės sąjungos atstovų, susitikime paaiškėjo, jog Resocializacijos skyriaus pareigūnų naudojama kompiuterinė technika yra pasenusi ir, nors Alytaus pataisos namų vadovas dar balandžio mėnesį dėl šios problemos kreipėsi į Kalėjimų departamentą, kol kas nesulaukta aiškaus atsakymo ar darbui būtinos priemonės bus atnaujintos. Darbuotojams reikia kompiuterių, monitorių, garso kolonėlių, vaizdo kamerų kompiuteriams. Darbuotojai tikisi, jog galbūt profesinė sąjunga padės išjudinti šios problemos sprendimą.

Kita problema, su kuria susiduria minėto skyriaus pareigūnai didžiulis darbo krūvis ir papildomų  vyresniųjų specialistų (vertintojų) poreikis.

Įstaigos vadovas informavo, jog dėl papildomų etatų jau kreipėsi į Kalėjimų departamentą, laukiama atsakymo.

Susitikime nemažai dėmesio skirta visose atvirosiose kolonijose kylančioms problemoms, pasvarstymams, jog iš atvirosios kolonijos pabėgantys nuteistieji  neturėtų jaustis nebaudžiami, tad galbūt vertėtų inicijuoti teisės aktų pakeitimus nustatant, jog padarius pažeidimų, nuteistasis iš atvirosios kolonijos grąžinamas į pataisos namus, taip pat, kad atvirojoje kolonijoje bausmę galėtų atlikti tik pirmą kartą teisti asmenys .

Kita aptarta problema – mažėjantis profesijos patrauklumas.

LRITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas pasidžiaugė Alytaus pataisos namuose dirbančių kriminalinės žvalgybos skyriaus specialistų darbu ir jų bendradarbiavimu su kitais skyriais, kurio pasigenda kituose pataisos namuose.

Nežiūrint šiltos atmosferos susitikime, visgi klausant darbuotojų ir pareigūnų paaiškėjo, kad kai kurie jų jaučia tam tikrų nuoskaudų ir mano, jog egzistuoja dvigubi standartai.

Profesinės sąjungos pirmininkas pasiūlė vadovui įstaigoje atlikti mikroklimato tyrimą, kuris detaliau atskleistų kaip jaučiasi įstaigos pareigūnai ir darbuotojai, galbūt tam tikruose padaliniuose egzistuoja kažkokių problemų, ieškoti jų sprendimų.

Priminta, kad dirbant tokį svarbų ir pavojingą darbą būtinas bendradarbiavimas ir susikalbėjimas tarp skyrių, skirtingų padalinių darbuotojų, ypač jei kyla ne kasdienių pavojingų situacijų.

administrator