Pasieniečiai: „Savaitgalio įvykiai dar kartą verčia permąstyti mūsų valstybės saugumo klausimą“

  • 0 Comments
  • 1239 Views

„Pastarųjų dienų įvykiai, kai užsienio bendrovės lėktuvas priverčiamas nutūpti Minsko oro uoste, dar kartą priminė Valstybės sienos bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos stiprinimo būtinybę ir tai, jog mūsų nerimas tiek dėl valstybės saugumo, tiek dėl neužbaigto valstybės sienos modernizavimo, tiek dėl NATO standartų neatitinkančios ginkluotės buvo ne be pagrindo, ką rodo ir nūdienos įvykiai“, – sako Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa.

Pasak pasieniečių profsąjungos vadovo, dar prieš metus kėlėme problemą, jog iki šiol didelėje dalyje išorinės ES sienos su tokiomis valstybėmis kaip Baltarusija ir Rusija tebėra neužbaigtas sienos modernizavimo ir modernių apsaugos sistemų diegimo procesas.

„Tempai, kuriais per visą atkurtos Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį buvo modernizuojama ir stiprinama valstybės siena bent jau iki šių metų buvo per lėta. Vilčių suteikia ryžtingas šio Vyriausybės kabineto vidaus reikalų ministrės nusiteikimas rasti lėšų ir problemą išspręsti per 4 metus. Tačiau tai ne vienintelė problema, kurios sprendimai būtinas čia ir dabar, kalbu ir apie VSAT ginkluotės atnaujinimą į NATO standartus atitinkančią ginkluotę. Abu šie klausimai jau seniai turėjo būti išspręsti, kaip vieni svarbiausių kalbant apie valstybės sienos apsaugą ir valstybės saugumą“, – kalbėjo R.Liepa.

Pasak šios profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo Žygimanto Kalpoko, provokacijų  prie Baltarusijos ir Rusijos sienų bei bandymų tikrinti mūsų budrumą gali būti  ne tik oro erdvėje, bet ir čia pat ties išorinėmis ES sienomis, ar esame tam pasirengę?

„Budrumo pareikalaus ir netrukus, šių metų rugsėjį, suplanuotos Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos „Zapad“, todėl Vyriausybė, Seimas ir Prezidentas turėtų dar kartą atkreipti dėmesį į Valstybės sienos apsaugos tarnybos stiprinimą“, – kalbėjo Ž.Kalpokas.

administrator