- info
- 0 Comments
- 545 Views
Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga š.m. vasario 14 d. rašė apie ilgus metus Alytaus kalėjime vykstančią bendrabučio rekonstrukcija į kamerinio tipo kalėjimo korpusą nuteistiesiems. Neseniai šios profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas vėl apsilankė Alytaus kalėjime, čia susitiko su profesinės sąjungos nariais, pasikalbėjo apie problemas, po to pasidomėjo ar rekonstruojamame pastate darbai pajudėjo ir, ar rugsėjį, kaip kalbama Kalėjimų tarnyboje, jie pagaliau bus baigti.
„Deja, pasivaikščiojau po renovuojamą pastatą. Mano nuomone, kad jis duris atvers rugsėjį – visiškai nerealu, nebent čia dirbtų triskart daugiau darbininkų nei šiuo metu“, – sakė jis.
Pasak LRITĮPS pirmininko, jis nepatingėjo apeiti kiekvieną rekonstruojamo pastato aukštą ir patalpą, ir nors matosi, jog pagaliau, po finansinių Kalėjimų tarnybos injekcijų Teisingumo ministrei palaiminus, darbai įsisuko, pabaigos – nematyti.
„Manau, kad kalbos apie šio pastato atidarymą rugsėjį – nerimti, gal juokaujama. Naujas kamerinio tipo korpusas dar nėra atskirtas nuo kitų lokalinių sektorių tvoromis, o pasivaikščiojimo kiemeliai, kurie privalo būti įrengti, o juose pagal nustatytą grafiką reguliariai vaikščioti nuteistieji – dar net nepradėti įrenginėti. Todėl visgi norėtųsi išgirsti realius darbų pabaigimo terminus, aišku, jeigu juos yra nusimačiusi Kalėjimų tarnyba“, – sakė K.Pauliukas.
LRITĮPS pirmininko nuomone, norimi rezultatai nebus pasiekti laiku, nors ir buvo, po kritikos dėl įstrigusių darbų, surastos ir skiriamos didžiulės lėšos Alytaus kalėjimo kerinio tipo pastato rekonstrukcijai.
„2021 metų vasarį ministrė Evelina Dobrovolska įkalinimo įstaigų tobulinimą įvardijo kaip svarbų prioritetą, sakydama, jog siekiama, kad nuteistųjų bausmės atlikimo sąlygos atitiktų tiek nacionalinius, tiek tarptautinius reikalavimus, o pareigūnai dirbtų tinkamomis ir motyvuojančiomis darbo sąlygomis. Šiandien mes, kaip darbuotojų atstovai nejaučiame nei vieno, nei kito. Teisingumo ministrei turėtų būtų apmaudu ir reikėtų pagalvoti, ką baigdama kadenciją ji pasakys pareigūnams? Ir ar pasvers kokių darbų sistemai – griovimo ar statymo – atliko daugiau? Profesinės sąjungos nuomone, šios kadencijos metu, uždarant tam tikras bausmių vykdymo įstaigas, buvo apmaudžiai prarasti galintys ir gebantys dirbti žmonės, o dabar skundžiamasi jų trūkumu ir tuo, kad nepavyksta jų prisikviesti. Tai ne tik ilgametės politikos, bet ir taip pat šios kadencijos darbo vaisiai – griauti visada lengviau nei ką nors iš esmės sukurti“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.
Ir nors, anot K.Pauliuko, didelei daliai kalėjimų tarnybos pareigūnų atrodė, jog ministrei svarbiausi nuteistieji, nukeliant rekonstrukcijos pabaigą vis tolyn į metų pabaigą, panašu, kad ir nuteistųjų sąlygos ne kažin kiek terūpi, jau nekalbant apie pareigūnų.
LRITĮPS pirmininkas Alytaus kalėjime taip pat susitiko su nariais visuose skyriuose, pasikalbėjo, išgirdo kaip jie jaučiasi, kas gerėja, kokios problemos kyla.
„Labai gaila, kad tų problemų visada atsiranda. Mane nustebino, kai iš darbuotojų ir pareigūnų išgirdau, jog iki šiol „gyvo“ kalėjimo viršininko jiems neteko regėti. Mano nuomone, kalėjimo viršininkas negali būti tik vadybininkas, jis privalo žinoti kiekvieną savo įstaigos kampelį, kiekvieną darbuotoją, palaikyti su jais ryšį bendrauti ir girdėdamas, kas vyksta – tobulinti įstaigos darbą. Pajuokausiu, kaip gydytojai atlieka kasdienines pacientų vizitacijas, taip ir kalėjimo viršininkui būtų pravartu nors kartą per savaitę skirti laiko visų skyrių aplankymams. O dabar atrodo, kad viršininkas yra kažkoks virtualus“, – kalbėjo LRITĮPS pirmininkas.
Pasak K.Pauliuko, Alytaus kalėjime problemos panašios kaip ir kitur – viena opiausių – pareigūnų trūkumas, dėl kurio pareigūnams tenka dirbti po vieną.