Ar dabar tikrai metas daryti pokyčius Vilniaus policijoje?

  • 0 Comments
  • 1180 Views

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo komiteto  posėdyje buvo pristatytas dar vienas pokytis – Vilniaus penkto ir šešto policijos komisariatų sujungimas.

Iniciatyva sujungti Vilniaus miesto penktąjį ir šeštąjį policijos komisariatus, anot šios idėjos autorių, kilo pavykus trečiojo ir ketvirtojo policijos komisariatų sujungimui.

Tačiau Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas V.Jagminas mano, jog  trečiojo ir ketvirtojo komisariatų sujungimas, vargu ar galėtų būti teigiamas pavyzdys, nes po sujungimo žmonėms tenka vykti į komisariatą, gerokai nutolusį nuo jų gyvenamosios vietos, o internetinėmis policijos paslaugomis geba naudotis ne visi.

„Policija šiuo atveju nutolo nuo žmonių ir tai nėra gerai“, – sakė V.Jagminas,

Anot iniciatorių, aptarnaujamos teritorijos yra besiribojančios, kriminogenine padėtimi ir specifika panašios, komisariatai ir dabar dirba viename nuomojamame pastate, naudojasi bendru  tarnybinių automobilių parku, vykdo bendrą gyventojų priėmimą.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko, po pristatymo kilo daug klausimų, todėl Vilniaus apskrities policijos vadovybės buvo paprašyta pateikti Vilniaus šeštojo policijos komisariato prijungimo prie Vilniaus miesto penktojo PK priemonių planą ir naują Vilniaus miesto penktojo PK  struktūrą.

„Vykdant pokyčius darbuotojai turi būti įteikiami rašytiniai įspėjimai apie galimą atleidimą, todėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybės kalbos, jog to neketinama daryti, atrodo keistai“, – teigė Vitalijus Jagminas.

Valdymo komiteto posėdyje pokyčius pristatęs laikinai einantis pareigas Vilniaus apskrities VPK viršininkas Mindaugas Stravinskas sakė, jog rašytiniai įspėjimai apie galimą atleidimą nebus teikiami, o Vilniaus m. penktajame PK bus įsteigtos naujos pareigybės ir pasiūlytos Vilniaus miesto šeštojo PK pareigūnams.

Profesinių sąjungų atstovai pateikė daug klausimų dėl rašytinio įspėjimo apie galimą atleidimą, būsimos policijos komisariato struktūros, veiklos grupių skaičiaus ir prižiūrimos teritorijos suskirstymo.

Laikinasis Vilniaus apskr. VPK viršininkas suskubo patikinti, jog pareigūnams darbo pobūdis nepasikeis, gerės pareigūnų darbo sąlygos, veiklos grupių nemažės, bus trys veiklos skyriai, o pareigūnų darbo krūvius ketinama suvienodinti.

Anot M. Stravinsko, įgyvendinus pokyčius bus suvienodinta visų miesto policijos komisariatų struktūra ir dydis, atsiras galimybė suvienodinti pareigūnų krūvius, lanksčiau organizuoti darbą dėl didesnio pareigūnų skaičiaus, trijų veiklos skyrių.

Profesinės sąjungos mano, kad po žodžių junginiu „suvienodinti krūvius“ iš tiesų slypi darbo krūvių didėjimas pareigūnams.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas nėra toks optimistiškas dėl būsimų pokyčių, nes vadovybė nepagrindžia reformos tikslingumo.

„Vilniaus apskrities policijoje žmonių trūkumas yra didesnis nei kitose apskrityse. Visiškai tikėtina, jog pokyčiai gali paskatinti nepasitenkinimą bendruomenėse, o kai kurie pareigūnai išeiti iš tarnybos. Sprendimus palikti tarnybą dažniausiai lemia pareigūnų pervargimas, nepakeliami krūviai, įtampa, o pokyčiai įtampos sukelia dar daugiau“, – sakė V.Jagminas.  

Sujungti penktąjį ir šeštąjį Vilniaus miesto policijos komisariatus ketinama iki 2023 m. kovo 1 d. Jau netrukus  būsimų pokyčių priemonių planas bus pristatytas ir Policijos departamento Centriniame valdymo komitete.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga mano, kad pokyčiai Vilniaus policijoje turėtų vykti kartu su Policijos departamento numatytomis reformomis pereinant prie veiklos organizavimo „apygardų principu“, taip būtų išvengta nereikalingo sąmyšio ir būtų mažiau įtampos.

administrator