Ar didės atlyginimai pataisos įstaigų pareigūnams?

  • 0 Comments
  • 1320 Views

Trečiadienį vykusiame susitikime su Teisingumo ministru Elvinu Jankevičium, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų  profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) pirmininkas Vitalijus Jagminas buvo aptartas „Programos 1000“ įgyvendinimas.

Primename, kad Teisingumo ministras dar š.m. kovą portalui lrt.lt sakė, jog „šiemet bus įvykdytas pažadas iki 1 tūkst. eurų „į rankas“ pakelti algas mažiausiai uždirbantiems pareigūnams. Šiems finansiniams pokyčiams nereikės papildomo finansavimo iš valstybės biudžeto“.

Ministras tuomet kalbėjo, kad „planuojama, kad nuo birželio 1 d. atlyginimai bus didinami Kauno sujungtos įstaigos darbuotojams, nuo liepos 1 d. – Lietuvos probacijos tarnybos, nuo spalio 1 d. – Pravieniškių, Vilniaus ir Marijampolės- Kybartų pataisos namų pareigūnams, o nuo kitų metų sausio 1d. – Alytaus, Panevėžio ir Šiaulių pataisos įstaigų bei Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnams“.

Susitikime LRITĮPS pirmininkas K.Pauliukas ministro pasiteiravo, ar viešojoje erdvėje nuskambėję pažadai dėl „Programos 1000“ įgyvendinimo nebus priešrinkiminis šou. Į tai Teisingumo ministras atsakė, jog tai ne rinkimų ar reklamos triukas, juolab, kad su Kalėjimų departamentu dar gerokai anksčiau buvo aptarti visi, su minėto siekio įgyvendinimu susiję, finansiniai klausimai, tad kliūčių įgyvendinti programą neturi būti.

E.Jankevičius sakė, jog tiki, kad tiek Kalėjimų departamentas, tiek įstaigos be atidėliojimų įgyvendins tai, kas numatyta.

Anot K.Pauliuko, abiejų profesinių sąjungų pozicija, jog „Programa 1000“ turi būti įgyvendinta per neeilinius vertinimus, ir išreiškė viltį, jog šie vertinimai rugsėjo mėnesį vyktų visose įstaigose, kuriose, remiantis Teisingumo ministro žodžiais, atlyginimai pareigūnams turėtų kilti nuo š.m. spalio 1 d.

Profsąjungų pirmininkai akcentavo, jog būtina laikytis teisingumo ir proporcingumo principo.

Kitas susitikime aptartas klausimas – nuteistojo pabėgimas iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės.

LRITĮPS pirmininkas susitikime sakė, jog neeilinis įvykis, kai pabėgama ne iš laisvos zonos, o kamerinio tipo įstaigos, turi būti išsamiai išanalizuotas, o tik po to ieškoma kaltų, ypač, atsakomybės neperkeliant ant eilinių pareigūnų, nes panašu, kad įstaigoje apstu problemų, kurias nuteistojo pabėgimas ir atvėrė.

Pasak K.Pauliuko, renovacijos, senų saugos sistemų atnaujinimo ir kt problemos, apie kurias kalba profesinės sąjungos, iš tiesų egzistuoja.

„Negalime sakyti, kad įstaigoms neskiriama pinigų. Mano žiniomis, šiais metais ministerija iš tam tikrų fondų skyrė lėšų būtent pataisos įstaigų renovacijos, statybos, modernizacijos darbams ir būtiniems atnaujinimams, tačiau įstaigoms reikėjo atlikti namų darbus ir pasirengti detaliuosius planus, tačiau, panašu, kad ne visos tai padarė. Akivaizdu, kad būtinybė atnaujinti įstaigų infrastruktūrą ir pastatus būtina, tik kodėl tai rūpi ne visų įstaigų vadovams?“, – sakė K. Pauliukas.

Teisingumo ministras užtikrino, kad pabėgimas iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės bus atsakingai išnagrinėtas, įvertinant kaip suplanuotas pabėgimas apskritai galėjo būti realizuotas, taip pat tai, ar įstaiga pasinaudojo lėšomis renovacijai bei atnaujinimams,ką veikė bei kodėl planuojamo nusikaltimo neužkardė Kriminalinė žvalgyba bei kt. Pasak ministro, tik tada bus priimti sprendimai, paaiškės ar dėl minėto įvykio kas nors turės prisiimti atsakomybę.

administrator