Mobingas ar principingumas?

  • 0 Comments
  • 1424 Views

Ar VĮ „Regitra“ vyksta mobingas, kilo klausimas „Regitra“ darbuotojų profesinei sąjungai, kai per trumpą laiką tas pats šio filialo darbuotojas (egzaminatorius instruktorius) dėl jam primetamų pažeidimų ne tik turėjo savo teisumą įrodinėti teisme, bet vėliau, jau dėl visiškai kitų epizodų, aiškintis ir „Darbo pareigų pažeidimo tyrimo komisijai“ .

Gera žinia, jog š.m. rugpjūčio 17 d. komisija nusprendė darbdaviui siūlyti atleisti darbuotoją nuo drausminės atsakomybės. Bloga žinia, jei tai ne pagrįsti priekaištai, o mobingas, jis gali tęstis ir tęstis, o problema gilėti.

Minėtas darbuotojas įmonėje dirba jau per 15 metų ir jokių priekaištų nei iš darbdavių, nei iš kolegų nebuvo sulaukęs. Tačiau jau metai, kai minėtam darbuotojui pastabų negailima, jis tarsi po padidinamuoju stiklu, o per keletą mėnesių jo atžvilgiu vis vyksta kokių nors pranešimų tyrimai, kurie yra nemalonūs, atima laiko, ir ne pigiai kainuoja. Ar tai mobingas?

Tarptautinių žodžių žodynas aiškina, jog mobingas (ang. mobbing) – puolimas, pasireiškiantis tarp bendradarbių, dažniausiai tarp vienodas pareigas einančių darbuotojų, varginantis, ujantis, įžeidus, užgaulus tam tikro  vieno asmens socialinis išskyrimas.

Tarnybinį pranešimą apie minėto darbuotojo pažeidimus, surašė to paties filialo vyresnysis specialistas, kuris darbdaviui pranešė, kad š.m. gegužės 21 ir 22 dienomis vykusio egzamino metu instruktorius nesivadovavo teisės aktų nuostatomis, nesilaikė nustatytos egzaminavimo ir klientų aptarnavimo tvarkos: nukrypo nuo maršruto egzamino metu; netinkamai vairavo (t.y. viena ranka laikė vairą); ne iš karto suskambus mobiliajam telefonui atmetė skambutį; netinkamai informavimo apie filmavimą; netinkamai  dėvėjo asmenines apsaugos priemones.

Tai, jog komisija nagrinėdama šį atvejį ne tik vadovavosi minėto darbuotojo raštišku paaiškinimu, išklausė jo bei jį atstovaujančio advokato komisijos posėdyje, ir nutarė siūlyti atleisti nuo drausminės atsakomybės, panašu, jog darbuotojui ir šį kartą pavyko įrodyti, jog jei ir padarė smulkių pažeidimų, jie nebuvo tyčiniai, iš to niekam nekilo žalos.

Pasak „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, VĮ „Regitra“ vadovybei vertėtų atkreipti dėmesį į situaciją ir išsiaiškinti ar vykstantys procesai tėra principingumas, ar visgi mobingas.

„Jei įmonėje vyksta mobingas, jam būtina kuo skubiau užkirsti kelią, netoleruoti ir atsakingai imtis veiksmų“, – sakė E.Plokštys.

administrator