Centro vadovė aiškinsis, kodėl pareigūnams neteisingai skaičiuojami priedai ir atlyginimas

  • 0 Comments
  • 1290 Views

Šią savaitę Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas susitiko su Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro (toliau – Centro) direktore Vale Kulvinskiene ir jos komanda.

Priminsime, kad Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui perėmus bausmių vykdymo sistemos ir kai kurių kitų statutinių įstaigų atlyginimų skaičiavimą, pareigūnai ir darbuotojai susidūrė su netiksliai apskaičiuotais atlyginimais ir priedais, laiku neišmokėtais atostoginiais ir kt.

Į susitikimą su Centro vadove profesinių sąjungų atstovai atsinešė ir pluoštą dokumentų, kai buvo suklysta skaičiuojant atlygį ar priedus pareigūnams.

Anot LRITĮPS pirmininko K.Pauliuko, Centro darbuotojų įveltos klaidos neapsiėjo be pasekmių, nes, vadovaudamiesi įstatymu, laiku atostoginių negavę darbuotojai, vadovybės paprašė pratęsti atostogas, kai kurie jas persikėlė į ateinančius metus, o tai reiškia, įstaigos dėl laiku neišmokėtų atostoginių patyrė finansinių nuostolių.

Konstruktyviame susitikime kalbėta apie nesklandumus, klaidas, Centro darbuotojų bendravimo kultūrą ir kt.

Pareigūnų atlyginimo ir kitus skaičiavimus pradėjus vykdyti Centrui, profesinės sąjungos susidūrė ir su kita opia problema, kad nario mokestis, nuskaičiuojamas nuo atlyginimo netiksliai, negana to – pervedamas ne tai profesinei sąjungai, kurios nariu yra pareigūnas.

Pasak profesinių sąjungų atstovų, buvo išsakytos visos problemos ir lūkesčiai, ko viliasi pareigūnų bendruomenė ateityje.

Centro vadovė V.Kulvinskienė pripažino, kad klaidų būta ir teigė dėl jų apgailestaujanti. Norėdama išsamiau susipažinti su pateiktais dokumentais, ji pasiūlė profesinių sąjungų atstovams surengti dar vieną susitikimą spalio 18 d., kurio metu bus galima detaliau pasikalbėti apie pastebėtas klaidas ir jų sprendimą.

„Duokite laiko susipažinti su medžiaga. Tuomet tikrai ieškosiu sprendimų, kaip klaidas ištaisyti ir išvengti jų ateityje“, – sakė V.Kulvinskienė.

Anot LRITĮPS pirmininko, pažintis su nauja Centro vadove ir konstruktyvus pokalbis nuteikia optimistiškai.

„Susitikime spalio 18 d. tikimės atsakymų į mūsų pateiktus klausimus ir tai, kaip ir kada jos bus išspręstos, o pareigūnai gaus teisingą atlygį. Viliamės, jog daugiau nei per mėnesį direktorei pavyks išsiaiškinti klaidų kilmę ir priežastis bei rasti sprendimų, kad ateityje klaidos nesikartotų“, – sakė K.Pauliukas.

administrator