Ministerijos rašte dviprasmybė: eksperimento atsisakoma, ar prie jo bus sugrįžta?

  • 0 Comments
  • 1384 Views

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga gavo Teisingumo ministerijos raštą dėl darbo organizavimo eksperimento tvarka Vilniaus pataisos namuose, kuriuo informavo, jog eksperimento vykdymas nebus pradėtas.

Eksperimento atsisakyta dėl masinio nelegalių migrantų antplūdžio bei dėl šios krizės paskelbtos ekstremalios situacijos ir padidėjusio poreikio padėti vidaus reikalų sistemos tarnyboms.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, tai, kad šiuo metu eksperimento atsisakoma, o Vilniaus pataisos namų pareigūnai dirbs įprastu režimu – pamainomis po 24 val. – gera žinia.

„Tačiau Teisingumo ministerijos rašte profesinė sąjunga pasigedo užtikrintumo, palikta abejonė, jog eksperimento atsisakoma dėl migrantų krizės, o ne dėl to, kad jo nepradėti prašė Vilniaus pataisos namų bendruomenė ar profesinė sąjunga. Tai verčia manyti, kad eksperimento atsisakymas yra ne galutinis, o laikinas“, – sakė V.Jagminas.

Norėdama gauti išsamesnį atsakymą, profesinė sąjunga kreipėsi į Teisingumo ministeriją, prašydama patikslinti ar rašte išdėstytas teiginys, jog „eksperimento vykdymas nepradėtinas“, reikėtų suprasti, kad ministerija apskritai atsisako savo iniciatyvos dėl tokio eksperimento, ar, kad ji tik laikinai atideda jo vykdymą.

Profesinė sąjunga paprašė patikslinti, jei eksperimento vykdymas nepradėtinas laikinai, nurodyti laikotarpį, kuriam jis atidedamas bei išsamiau pristatyti Teisingumo ministerijos planus, susijusius su minėtu eksperimentu.

administrator