COVID -19 sergantis asmuo lankėsi Regitra padalinyje

  • 0 Comments
  • 1456 Views

Apie tai, kad asmuo, kuriam nustatytas COVID -19 lankėsi viename iš Regitra padalinių Vilniuje, Juozapavičiaus g., Regitra Personalo ir darbuotojų saugos skyriaus vadovė Rita Kastanauskienė sužinojo iš žiniasklaidos.

Nedelsiant imtasi veiksmų: oficialiai buvo kreiptasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (toliau – NVSC), elektroniniais laiškais informuoti darbuotojai.

NVSC paaiškino, „papildomų priemonių imtis nėra būtinybės. Jeigu būtų nustatyta, kad asmens apsilankymo metu kiltų didelė rizika dirbusiems tą dieną VĮ Regitra, būtų kreipiamasi į VĮ Regitra šiuo klausimu. Turimais duomenimis, asmenį aptarnavę specialistai buvo su apsauginėmis kaukėmis, paslaugas teikė už stiklo. Be to, pats asmuo buvo su apsaugine kauke. Rekomenduojame toliau kreipti dėmesį į darbuotojų apsaugą (apsauginių kaukų dėvėjimas), įprastą aplinkos valymą (ypač atkreipiant dėmesį į dažnai liečiamus paviršius, pavyzdžiui, durų rankenas).“

Nors NVSC grėsmės Regitra darbuotojams, kadangi jie dirbo už stiklinės pertvaros, o asmuo, kuriam nustatytas COVID – 19 taip pat dėvėjo apsauginę kaukę, neįžvelgė, norime priminti ir paraginti labai preciziškai laikytis asmens higienos, saugoti save ir kitus, o pajutus nors menkiausius simptomus – kreiptis į medikus.

Beje, Regitra profesinės sąjungos atstovai patikslino, jog apsauginių kaukių, kaip minima NVSC paaiškinime, tuo metu, kai įstaigoje lankėsi COVID -19 užsikrėtęs asmuo, specialistai nedėvėjo, nes tuo metu tokio reikalavimo nebuvo.  

administrator