Įsakymas dėl pareigybių bus koreguojamas, pradedamos konsultacijos su darbuotojų atstovais

  • 0 Comments
  • 1123 Views

Vakar „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Evaldas Plokštys, Darbo tarybos pirmininkas Andrius Danilevičius ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas buvo susitikę su „Regitra“ vadovybe.

VĮ „Regitra”

Pagrindinis diskusijos objektas – generalinio direktoriaus įsakymas, kuriuo keičiamas transporto registravimo darbuotojo pareigybės aprašymas.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, susitikime, po ilgų diskusijų, pavyko įrodyti, jog tai, kad tiek darbo taryba, tiek socialiniai partneriai nebuvo pakviesti į konsultacijas – rimtas procedūrų pažeidimas ir nesilaikymas.

„Susitikimas buvo karštas, daug diskusijų, pozicijų gynimo, bandymų pabėgti nuo nepatogios temos, tačiau galiausiai darbdavys sutiko, jog būtina kviesti Darbo tarybą konsultacijai, su kuria reikės suderinti visus punktus, reikalui esant pritaikant juos atskiroms darbuotojų grupėms, ir tik tuomet naujus pareigybių aprašymus pateikti darbuotojams“, – sakė E.Plokštys.

Gera žinia darbuotojams, jog darbdavys pažadėjo, jog neužilgo bus pradėtos konsultacijos su Darbo taryba ir socialiniais partneriais.

Vakar vykusiame susitikime su darbdaviu, profesinė sąjunga bei darbo taryba iškėlė darbdavio pasitelkiamo kontrolės įrankio, kai „atsitiktine tvarka“ peržiūrimi egzaminuotojų vaizdo įrašai tais atvejais, kai nėra gauta egzaminuojamojo kreipimosi, skundo ar kito teisėto pranešimo, teisėtumo klausimą.

Į šį klausimą administracija tikslaus atsakymo neturėjo, tačiau manome, jog po susitikimo ir čia išsakytų mūsų pastebėjimų, egzaminuotojai artimiausiu metu turėtų sulaukti teigiamų pokyčių.

„Regitra“ vadovybė pasiūlė, kad ateityje kilus problemoms profesinė sąjunga nedelsdama kreiptųsi tiesiogiai, nebūtinai raštu ir pažadėjo, jog tokiu būdu problemos bus sprendžiamos greičiau, o socialinis dialogas bus glaudesnis.

„Tikimės, jog socialiniai partneriai ateityje nebus užmirštami ar apeinami, o bendradarbiavimas teiks naudos darbuotojams“, – sakė E.Plokštys.

administrator