„Regitra” vadovybė socialinius partnerius prisiminė po įsakymo išleidimo

  • 0 Comments
  • 1370 Views

Po to, kai „Regitra” darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į įmonės vadovybę dėl transporto priemonių funkcijas vykdančių filialo darbuotojų pareigybių aprašymo keitimo, primindama Darbo kodekso nuostatas , kurios galimai buvo pažeistos, ir po šio kreipimosi sekusio „Regitra“ vadovybės laikinojo vadovo laiško darbuotojams, kuriame nestokojama priekaištų profsąjungai, pagaliau socialiniai partneriai pakviesti į susitikimą.

Kadangi profesinei sąjungai kilo minėto  įsakymo teisėtumo ir kitų klausimų, viliamasi, kad susitikimo metu į juos bus atsakyta.

„Tikimės išgirsti tikrąją argumentuotą įsakymo išleidimo priežastį bei kodėl apeita Darbo taryba ir socialiniai partneriai”, – sakė profesinės sąjungos pirmininkas Evaldas Plokštys.

Pasak „Regitra” darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko, šioje istorijoje labiausiai liūdina, kad „Regitra“ vadovybės deklaruojama ir akcentuojama socialinio dialogo svarba iš tiesų tėra butaforinė, jei partneriai pamirštami išleidžiant, su Darbo taryba nederintą, įsakymą, kuriuo, vienasmeniu įmonės sprendimu, keičiami pareigybių aprašymai.

Socialiniai partneriai prisiminti tik tuomet, kai galimai buvo pažeistos Darbo kodekso nuostatos.

Susitikime profesinė sąjunga tikisi išgirsti, ką apie šią keistą situaciją pasakys įmonės vadovybė.

„Regitra” darbuotojų profesinės sąjungos pozicija šiuo klausimu, jog generalinio direktoriaus įsakymas yra priimtas apeinant Darbo tarybą, socialinius partnerius, nesilaikant Darbo kodekse nustatytų informavimo, konsultavimo procedūrų, nes keičiant teisės aktus darbdavio pareiga informuoti socialinius partnerius apie tai, todėl galimai neteisėtas.

administrator