Kalėjimų departamentas suskubo ieškoti vadovų, kurių pareigų nuo Naujųjų metų neliks

  • 0 Comments
  • 1022 Views

Kalėjimų departamentas likus vos kiek daugiau nei dviem mėnesiams iki momento, kai bus atsisakoma įstaigų vadovų, o visos bausmių vykdymo sistemos įstaigos taps pavaldžios Kalėjimų departamentui, staiga suskubo ieškoti naujų direktorių į Pravieniškių ir Alytaus pataisos namų vadovų postus, paskelbdami š.m.  spalio 18 dieną apie atrankas.

Pamačiusios tokius skelbimus profesinės sąjungos nustebo, kodėl staiga jų prireikė, kai žinoma, jog nuo 2023 metų sausio 1 d., dėl vykdomos bausmių vykdymo sistemos reformos, numatyta, jog tokios pozicijos, kaip pataisos namų direktorius, įstaigose nebeliks, o visos jos bus tiesiogiai pavaldžios Kalėjimų departamentui.

Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko, Pravieniškių pataisos namai be nuolatinio direktoriaus dirba nuo 2021 m . liepos , Alytaus pataisos namai – nuo š.m. gegužės vidurio.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas teigia, jog toks sprendimas stebina.

„Kiek gi kainuos tų naujų viršininkų išlaikymas ir ar tokie sprendimai yra pagrįsti ir teisingi? Nes akivaizdu, kad jeigu reformos įgyvendinimo planuose numatyta atsisakyti vadovų, logiška, kad vos priėmus naujus, netrukus juos reikės atleisti arba siūlyti užimti žemesnes pareigas. Jeigu teks atsisveikinti su naujais vadovais, jiems teks išmokėti išeitines išmokas. Man tai panašu į kažkokį nelabai gražų žaidimą“, – sakė V.Jagminas.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko, galime tik spėlioti dėl atrankų į direktorių pozicijas, tačiau tai skatina mąstyti apie kažkokius neskaidrius ir negražius dalykus, galbūt Kalėjimų departamentui skubiai prireikė įdarbinti galimai „lojalius“ ar kitaip dar vadinamus „savus žmones“, tačiau tai jau mūsų interpretacijos.

Profesinės sąjungos nustebusios ir norėtų sužinoti ar Teisingumo ministerija, kuri atsakinga už bausmių vykdymo sistemos  pertvarką,  žino apie tai ir kokia jos nuomonė,  ar tokie Kalėjimų departamento sprendimai racionalūs? O gal Teisingumo ministerija ketina stabdyti šiuos procesus?

Abi profesinės sąjungos ketina raštu kreiptis į Teisingumo ministeriją, kad ši paaiškintų, kodėl likus kiek daugiau nei dviem mėnesiams iki įsigaliosiančių pokyčių staiga prireikė naujų vadovų ir kiek lėšų toks sprendimas pareikalaus?

administrator