Pareigūnams laikant normatyvus svarbiausia – tinkamos sąlygos, po to – reikalavimai

  • 0 Comments
  • 1455 Views

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa š.m. spalio 17 d. dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos surengtame pasitarime  dėl fizinio pasirengimo reikalavimų vertinimo tobulinimo, sveikos gyvensenos tarp pareigūnų skatinimo.

Jame buvo išklausyti nuogąstavimai ir siūlymai, aptarta, ką tarnyboje reikėtų padaryti, kad būtų išvengta nelaimių, susijusių su nepakankamu pareigūnų judėjimu, silpna jų sveikata ir kaip tobulinti fizinio pasirengimo reikalavimų patikrinimo sistemą.

Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko,  surengdama pasitarimą VSAT taip reagavo į dviejų policininkų mirtį, kiek vėliau, pavedimą aptarti šį klausimą, nurodė ir Vidaus reikalų ministerija. 

Valstybės sienos apsaugos tarnyba pasiūlymus suskirstė į dvi grupes, kurių vienoje – problemos, kurias gali išspręsti pati tarnyba savo vidiniais dokumentais, nurodymais ir pan., kitoje – siūlymai, kuriuos įgyvendinant reikalingi teisinės bazės pataisymai ir pan.

Pasak R.Liepos, vienas Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos siūlymų, kuriam pritarė ir VSAT atstovai, ir kolegos iš kitų profsąjungų, jog organizuojant pareigūnų fizinių normatyvų laikymą būtų įvestas temperatūros cenzas. Pasiūlyta, jog galima būtų nustatyti, kad pareigūnai laikyti normatyvus gali, kai temperatūra lauke yra ne žemesnė nei + 5 ir ne aukštesnė nei +20 laipsnių.

Profesinė sąjunga taip pat išsakė savo nuomonę ir susirūpinimą, jog kai kurie fiziniai pratimai, įtraukti į normatyvų laikymą, pareigūnui neturi praktinės vertės. Profesinė sąjunga iškėlė problemą, jog normatyvuose įskaitomieji pratimai suskirstyti pagal lytį, o tai – diskriminacija.

„Mes manome, kad jeigu pareigūnai dirba vienodą darbą, gauna vienodą atlygį, tuomet turi teisę pasirinkti pratimų rūšį, neskirstant jų į moteriškus ir vyriškus. Mūsų nuomone, fizinis patikrinimas turi būti  adaptuotas visoms lytims  neskirstant, juolab, kad Europos Sąjungos praktika rodo, jog gali atsirasti ir kitų lytį apibrėžiančių formų“, – sakė R.Liepa.

Diskutuojant apie pokyčius, kurie svarbūs pareigūnams, buvo atkreiptas dėmesys ir į bėgimo trasų parinkimą. Profesinės sąjungos nuomone, danga visoje trasoje turėtų būtų vienoda, be įkalnių ir nuokalnių.

Priminta, jog būtina skirti 20 minučių pertrauką tarp pratimų (ji šiuo metu yra reglamentuota),  jog pareigūnai spėtų pailsėti.

Anot R.Liepos, susitikime buvo siūlyta, jog dalį normatyvuose numatytų pratimų (tokių kaip savigyna ir šaudymas) pareigūnai galėtų išlaikyti šių užsiėmimų metu, taip sumažinant įtampą normatyvų laikymo dieną, palengvinant instruktorių darbą, taupant laiką bei pareigūnų sveikatą.

Susitikime skirtas dėmesys ir pareigūnų psichologiniam  konsultavimui bei esamoms spragoms šioje srityje.

„Psichologinis konsultavimas pareigūnams  yra svarbi sritis, nes dėl didelio krūvio, įtampos, pareigūnai jaučia papildomą baimę prieš kompleksinius patikrinimus, tai – kenkia sveikatai“, – sakė Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas.

administrator