- info
- 0 Comments
- 805 Views
Jau tapo tradicija, kad kartą metuose susitinka REGITRA vadovybė ir įmonės darbuotojų profesinės sąjungos Tarybos nariai, apžvelgti praėjusių metų veiklos rezultatų bei pasidalinti naujų metų iššūkiais ir lūkesčiais.

Pagrindinė šio susitikimo tema – egzaminų organizavimas. Nors apie tai jau buvo kalbėta susitikime praėjusių metų spalį, šį kartą klausimas nagrinėtas išsamiau, kadangi spręstinų problemų išties daug.
Vis dar įtampą kelia dirbtinai padidintas egzaminuotojų darbo krūvis – vietoj septynių egzaminų per darbo dieną egzaminuotojams tenka aštuoni. Papildomas egzaminas egzaminuotojams sutrumpina jų pietų laiką, nes skubama pasipildyti degalų, nuplauti automobilį, aprašyti egzaminus. Teoriškai laiko turėtų pakakti, tačiau, kaip rodo praktika – jo nelieka. Didžiausia egzaminuotojų rizika – nuovargis, stresas, dėl to nukenčia egzamino vertinimo kokybė. Kadangi pokyčių šiuo klausimu nuo praėjusių metų spalio nebuvo, profesinės sąjungos taryba laikosi labai griežtos pozicijos – ar laukiama, kol darbuotojams truks kantrybė?
Visuomenė ir Regitros vadovybė kalba apie egzaminų išlaikymo procento didinimą. Darbuotojų atstovai su sarkazmu kalba, kad legaliomis priemonėmis to padaryti nemato galimybių, o nelegalių imtis neketina. Egzaminuotojų ir profesinės sąjungos manymu, pagrindinė problema, kad daugelis laiko egzaminus jiems nepasiruošę. Todėl siūloma didesnė vairavimo mokyklų kontrolė.
Profesinės sąjungos taryba susirūpinusi ir dėl egzaminų vertėjų veiklos aprašų, nes į pateiktas pastabas dėl šio aprašo nebuvo atsižvelgta. Dėl to aprašas liko „kreivas“ ir dabar žadamos konsultacijos, kaip jį traktuoti. „Ar nebuvo galima iškart padaryti gerai ir aiškiai?“ – piktinasi darbuotojų atstovai. Juos stebina, kodėl registratoriai gali suteikti paslaugas rusų kalba (šiuo metu šia kalba vertėjų poreikis sudaro 90 proc.), o egzaminuotojas ne? Vertimas užima daug egzamino laiko.
Kalbėta ir apie egzaminų įrašų saugojimo laiką. Siūloma jį ilginti tam atvejui, kai vyksta tyrimas.
Profesinės sąjungos atstovai pastabų turėjo ir dėl troleibusų praktikos egzamino, kuris, nuo nuomone, vyksta pažeidžiant Kelių eismo taisykles, nes tik du egzaminuotojai Kaune turi troleibusui vairuoti reikalingą kategoriją. „Atrodome nesolidžiai, kai egzamino metu, šalia egzaminuojamojo prie paminų sėdi instruktorius, o egzaminuotojas už jo. Tai jau įmonės reputacijos klausimas. Būtina, kad kiekvienos kategorijos būsimą vairuotoją egzaminuojantis specialistas pats turėtų tą kategoriją“, – savo poziciją dėstė profesinės sąjungos atstovai.
Artėja pavasaris, o su juo ir A kategorijos egzaminas. Dabar egzaminuoja vienas darbuotojas, kuris ir automobilį vairuoja, ir egzaminuojamojo klaidas turi žymėti. Tai nesaugu, taip pat pažeidžiamos Kelių eismo taisyklės (KET). Egzaminuotojai – profesinės sąjungos nariai tvirtino, kad įmonė, siekdama įtikti klientams, aukoja darbuotojų interesus ir saugumą. Profsąjungos taryba primygtinai siūlė sezono laikotarpiui priimti į darbą vairuotojus, kurie vežiotų egzaminuotojus. Paliestas ir vienas svarbiausių darbuotojams klausimų – darbo užmokesčio kėlimas. Statistika ir skaičiai rodo, kad Regitros darbuotojų algos auga lėčiau nei minimalus ir vidutinis darbo užmokesčiai. Tai kelia realią grėsmę kvalifikuotų specialistų nutekėjimui ir įmonės reputacijai. Generalinis direktorius Vaidas Dominauskas informavo, kad balandžio mėnesį valdyba priims galutinį sprendimą ir apie tai iškomunikuos gegužę. Vadovas užsiminė ir apie tai, jog bus peržiūrėti pareigybių atlygių rėžiai.
Profesinės sąjungos tarybos nariai gyrė gražų vadovo prisistatymą per visuotinį susirinkimą, tačiau pastebėjo, kad labai keista, jog iš beveik 400 darbuotojų nė vienam nekilo jokių klausimų. Anot profesinės sąjungos, tai gali signalizuoti apie pasitikėjimą/nepasitikėjimą vadovybe.
Profesinės sąjungos pirmininkas Evaldas Plokštys teigia, kad profesinės sąjungos taryba nusiteikusi ryžtingai ir aktyviai sieks klausimų sprendimo, nepriklausomai nuo to, kiek kartų tektų grįžti prie jų sugrįžti. Kartu administracijai priminta, kad 2024 metų pabaigoje apie 60 proc. dokumentų buvo priimta ir patvirtinta vienašališkai, be profsąjungos žinios ir pritarimo.
Profesinės sąjungos tarybos nariai akcentuoja, kad jų tikslas – ne bartis ir konfliktuoti, o pateikti įmonės administracijai darbuotojams aktualius klausimus ir siekti jų sprendimo.
„Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos Tarybos informacija