- info
- 0 Comments
- 697 Views
Antradienį vyko tradicinis REGITRA vadovybės ir įmonės darbuotojų profesinės sąjungos Tarybos narių susitikimas – ketvirtinė darbų apžvalga. Susitikime dalyvavo“: Laikinai generalinio direktoriaus pareigas einantis Rytis Polikauskas, Žmonių ir kultūros vystymo skyriaus vadovė Rita Kastanauskienė, Paslaugų valdymo ir vystymo departamento direktorius Tautvydas Paliulis, Teisės skyriaus vadovas Vytautas Žekonis, Laikinai klientų aptarnavimo departamento direktorės pareigas einanti Giedrė Martinaitienė, naujoji Egzaminavimo ir vairuotojų pažymėjimų išdavimo paslaugų skyriaus vadovė Aušra Alėjūnienė. „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos atstovai: pirmininkas Evaldas Plokštys, Andrius Danilevičius, Povilas Ruškus, Vesta Karosienė, Saulius Staniulionis, Tomas Čekys, Donatas Andriulis ir Neringa Tuškevičienė.

Šiek tiek pasikeitė profesinės sąjungos tarybos sudėtis, bet pagrindinis tikslas išliko tas pats – nesipykti, o susitarti. To reikia tam, kad mes visi įmonėje dar labiau augtume ir tobulėtume. Diskutuota karštai, bet galutinis rezultatas – susitarta dėl tam tikrų klausimų derinimo. Bet apie viską iš eilės.
Profsąjunga girdima – vieni pageidavimai vykdomi, kiti – įvykdyti
Pirmoje susitikimo dalyje administracija apžvelgė klausimus, kurie buvo pristatyti praėjusias metais ir papasakojo, kas jau yra padaryta ar daroma.
Užsakyti nauji planšečių laikikliai (A kategorijos vairavimo egzaminams). Profsąjungos nariai – egzaminuotojai atkreipė dėmesį, kad dabar didesnės planšetės ir kartais iš naujų laikiklių išslysta.
Profesinės sąjungos taryba ne kartą kėlė klausimą dėl darbo užmokesčio peržiūrėjimo. Administracija informavo, kad yra peržiūrėta Darbo krūvio apskaičiavimo metodika (DKAM). Laukiama aprašymo ir tuomet bus pristatyta darbuotojams.
Buvo keltas ir T kategorijos egzaminavo teisėtumo klausimas, kai egzaminuotojas pats neturi šios kategorijos. Administracija organizavo egzaminuotojams papildomus troleibuso valdymo mokymus. Tačiau egzaminuotojai teigia, kad pažiūrėti nepakanka – reikalinga pačiam turėti kategoriją. Vytautas Žekonis informavo, kad dar 2012 metų VRM ministro įsakymas Nr. 1V-516 teigia: „Egzaminuotojai, turintys ne mažesnę kaip 3 metų D kategorijos transporto priemonių vairavimo patirtį, gali egzaminuoti ir T kategorijos transporto priemonių vairuotojus.“
Praėjusiais metais profsąjungos taryba sunerimo ir kėlė klausimą dėl VRM nurodymo tikrinti darbuotojus pagal antikorupcijos principus. Profsąjunga tuomet siūlė darbuotojus apie tikrinimą įspėti ir informuoti, kas konkrečiai bus tikrinama. Administracija informavo, kad šiais metais darbuotojų tikrinimai nenumatyti.
Džiugu, kad išgirstas profsąjungos tarybos pageidavimas, jog į egzaminuotojų planšetes būtų įkelti KET bei teisės aktai tam atvejui, kai reikia čia ir dabar pasitikslinti.
Taip pat jau startavo garso ir vaizdo technikos pirkimai – įvyko konkursas. Laukiama rezultatų.
Maloniai nuteikė naujosios Egzaminavimo ir vairuotojų pažymėjimų išdavimo paslaugų skyriaus vadovės Aušros Alėjūnienės pozicija. Nors vadovė dirba tik du mėnesius, ji gilinasi į problemas ir pakvietė profesinės sąjungos atstovus drąsiai kelti problemas bei išsakyti lūkesčius. „Esame atviri ir kviečiame dialogui,“ tvirtino naujoji vadovė. Profsąjunga noriai atstovaus darbuotojus, tad drąsiai kreipkitės.
Profsąjunga kėlė naujus klausimus
Klientų nekalbančių valstybine kalba aptarnavimas. Kadangi egzaminai turi vykti valstybine kalba, kitakalbiai klientai juos laiko su vertėjais. Egzaminuotojai kėlė klausimą, apie vertėjų kvalifikacijos lygį. Dažna problema – nežino specifinių terminų – iš 10 net iki 8 išverčia neteisingai. Egzaminuotojai akcentavo, kad nemaža dalis egzaminuojamųjų nori tiesiogiai bendrauti su egzaminuotoju. Juo labiau, kad su vertėju egzamino laikas ilgėja. Profsąjungos taryba mano, kad kaip TPR darbuotojai, taip ir egzaminuotojai dažnu atveju galėtų bendrauti su klientu (jei moka) jo kalba ir/ar gestais. Todėl primygtinai reikalavo peržiūrėti jų pateiktas pastabas, palyginti su praktika ir sutvarkyti taip, kad neliktų spragų. Šis klausimas lieka tolimesniam derinimui.
Padalinių darbas šeštadieniais. Administracijai yra išsiųstas šiauliečių prašymas su išsakytu lūkesčiu dirbti tradicinę darbo savaitę – pirmadienis-penktadienis. Dirbant šeštadieniais nelieka laiko šeimoms – teigia darbuotojai. Klientų poreikis, kad būtų dirbama šešias dienas, bet tuomet trūksta darbuotojų. Rytis Polikauskas informavo, kad padalinys negali nuspręsti, kokiomis dienomis dirbti. Būtinas derinimas, kad klientui būtų patogu. Laikinas generalinis direktorius teigė, kad ateidamas dirbti darbuotojas žino su būsimu darbo grafiku ir gali rinktis – sutikti ar ne. REGITRA vadovo teigimu, šiuo metu neplanuojama keisti darbo grafikų. REGITRA darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Evaldas Plokštys piktinosi, kad tai stuburo neturėjimas ir nėjimas už darbuotojų poreikius. Profesinės sąjungos taryba tikėjosi išgirsti konkrečius vadovų paskaičiavimus, bet jie nebuvo pateikti. Profsąjungiečiai mano, kad darbas pirmadienio-penktadienio grafiku labiau atlieptų ne tik darbuotojų poreikius, jis patogesnis fiziniams ir verslo klientams (yra gautas vairavimo mokyklos pageidavimas). Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad suvienodinus darbo laiką būtų vienodos sąlygos egzaminų laikymui (šeštadieniais daug norinčių laikyti praktinį vairavimo egzaminą dėl gerokai mažesnio eismo, kas yra neteisinga kitų egzaminuojamųjų atžvilgiu). Tad galima teigti, jog darbo grafiko pakeitimas būtų naudingas visiems. Profesinės sąjungos taryba nusiteikusi ryžtingai – pirmininkas Evaldas dalyvaus Regitros valdybos posėdyje, kuris vyks Šiauliuose, ir sieks įrodyti apie darbuotojų pageidavimo pagrįstumą, bei susitarti dėl pokyčių keičiant darbo grafiką.
Profsąjunga perdavė darbuotojų nepasitenkinimą mokymų organizavimu. Kai kurie jų vykdomi formaliai – vyksta trumpiau, nei numatyta, bet užrašomos visos valandos. Darbuotojai čia mato net įmonės lėšų švaistymą – kam mokėti už paslaugą, kuri nesuteikta pagal susitarimą pilna apimtimi.
Keltas klausimas dėl metinių pokalbių. Tai neturi būti vien Exel lentelės pildymas – mano profsąjungos taryba. Povilas Ruškus siūlo metinius pokalbius susieti su atlygio peržiūra. Tuomet pokalbis įgaus prasmę ir darbuotojas bus išties skatinamas stengtis.
Domėtasi, koks minties turėti antrą egzaminų centrą Vilniuje statusas. Procesas vyksta, šiuo metu vykdoma patalpų atranka. Planuojama, kad nuo naujų metų naujasis centras pradės veiklą.
Kaip ir kaskart, dėmesys skirtas ir darbuotojų darbo užmokesčio didinimui. Profsąjunga teigia, kad atlyginimai nėra adekvatūs ir prašo kėlimo. Administracija informavo, kad birželio mėn. vyks Valdybos susirinkimas Šiauliuose ir bus galutinai patvirtintos premijos už praėjusius darbo metus. Taip pat bus skirta lėšų darbo užmokesčio didinimui. Apie dydžius kalbėti dar anksti – paaiškės po Valdybos posėdžio. Tačiau jau dabar aišku, kad atlygis kils ne visiems vienodai.
REGITRA darbuotojų
profesinės sąjungos Tarybos informacija