Kuris Teisingumo ministras ryšis priimti sprendimą dėl pareigūnų uniformų?

  • 0 Comments
  • 1602 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas teigia, jog bausmių vykdymo sistemos pareigūnų uniformos klausimas, vos sužibus vilčiai, jog pagaliau išsispręs, vėl sugrįžta į pradinį – svarstymų – etapą.

Darbo grupė, kurią subūrė Kalėjimų departamento direktorius, beje, ir pats dalyvavęs jos veikloje, atsakingai ilgai dirbo, tarėsi su bendruomene, ieškojo kompromisų, kol galiausiai, įvertinusi visus pliusus ir minusus, pateikė išvadas dėl uniformos modelio, kuriam pritaria.

Šios darbo grupės veikloje dalyvavo ir Lietuvos teisėtvarkos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė, ir ilgametis profsąjungos lyderis, dabar patarėjas Artūras Černiauskas, ir LRITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas bei kt.

 „Buvome tikri, kad uniformų klausimo svarstymas pagaliau bus užbaigtas“, – sakė K.Pauliukas.

Pasak LRITĮPS pirmininko, pasirodo džiaugtasi kiek per anksti, nes  ir vėl sudaryta naujos sudėties darbo grupė uniformos klausimui spręsti.

„Visiškai nesuprantama, kam šios problemos sprendimą vilkinti? Kam tuomet tos darbo grupės, jei vienai darbą baigus, pateikus išvadas ir pasiūlymus, netrukus kuriama kita? Ima atrodyti, kad šis klausimas neišsispręs, kol nebus pritarta uniformai, kuri patinka KD vadovybei, beje, uniformą dėvinčiai rečiausiai. Imame juokauti ir svarstyti, gal tokių uniformų jau yra nupirkta, kad mūsų pasiūlymai, kuriems darbo grupėje pritariama ir klausomasi, galiausia atmetami“, – svarstė K.Pauliukas.

Uniformų problema buvo nepajudinama iki praėjusių metų vasaros, kai darbą pradėjęs naujas Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas išklausė profsąjungų atstovus, o vėliau ir sudarė darbo grupę jai spręsti.

„Darbo grupė darbą atliko, pasiūlymus ir išvadas pateikė, tačiau kodėl jos neatsidūrė ant Teisingumo ministro stalo ir nebuvo patvirtintos, neįmenama paslaptis“, – sakė K.Pauliukas.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) pirmininko Vitalijaus Jagmino, manome, jog Teisingumo ministras turi galių nebeleisti Kalėjimų departamentui imituoti, jog ši problema yra sprendžiama ir patvirtinti uniformas, kurios jau  suderintos su profesinėmis sąjungomis ir pareigūnų bendruomene.

„Kadangi visą kadenciją buvo betarpiškas bendradarbiavimas su Teisingumo ministru, manome, kad gerbiamas Elvinas Jankevičius ir dabar  išgirs mus bei imsis iniciatyvos įteisinti uniformas, neleis Kalėjimų departamentui imituoti darbo, vėl iš naujo derinti uniformų modelius, nes su bendruomene jie jau išdiskutuoti, o bausmių vykdymo sistemos pareigūnai su nekantrumu laukia naujos uniformos. Manome, jog Teisingumo ministras išspręsdamas neišjudinamą problemą pasitarnaus pareigūnų bendruomenei, kuriai ši uniforma labai reikalinga, o perduodamas atsakingas pareigas naujam ministrui nepaliks nebaigtų darbų“, – sakė VAITĮPS pirmininkas.

administrator