- info
- 0 Comments
- 1910 Views
Trijų dienų kelionės metu į Šiaurės Lenkiją, aplankankysime Pamario ir Varmijos-Mozūrijos žemes.
VILKO IRŠTVA – SW. LIPKA – RESZEL – OLSZTYN – LIDZBARK WARMINSKI – OLIVOS KATEDRA – SOPOT – GDANSK – FROMBORK – MALBORK.
Kelionės maršrutas: VILNIUS –KAUNAS – VILKO IRŠTVA – SW. LIPKA – RESZEL – OLSZTYN – LIDZBARK WARMINSKI – OLIVOS KATEDRA – SOPOT – GDANSK – FROMBORK – MALBORK – KAUNAS – VILNIUS.
Kelionės data: š.m. balandžio 14 d. – balandžio 16 d.
Kelionės kaina profesinės sąjungos nariams ir jų šeimų nariams – 98 EUR.
Balandžio 14 d. anksti ryte išvykimas iš Vilniaus (per Kauną, Marijampolę), grįžimas – balandžio 16 d. apie 24 val.
1 diena (balandžio 14 d.). Išvykimas iš Vilniaus anksti ryte apie 4-5 val. Vykstame į „Vilko irštvą“ – Hitlerio bunkerį Lenkijoje (tuometiniuose Rytprūsiuose), iš kurio Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo Trečiojo Reicho ginkluotosioms pajėgoms. Čia jis praleido didžiąją savo laiko dalį – daugiau nei 800 dienų. „Vilko irštvos“ bunkeriai buvo gerai įtvirtinti – sienos turėjo po du gelžbetonius apvalkalus, kurių storis siekė apie 4 m. Būtent šioje būstinėje 1944 m. buvo įvykdytas pasikėsinimas į Hitlerį.
Vėliau aplankome Šv. Lipkos vėlyvo baroko stiliumi pastatytą bažnyčią, kuri garsėja savo vargonais. Esant galimybei pasiklausome vargonų muzikos. Šv. Lipka vadinama Šiaurės Lenkijos baroko perlu. Čia esančią bažnyčią ir vienuolyną XVII a. statė iš Vilniaus atvykę meistrai. Šv. Lipka laikoma stebuklinga, su Mergelės Marijos apsireiškimu siejama vieta.
Vykstame į Olštyną pakeliui apžiūrėdami Rešliaus pilį – gynybinę pilį, kuri ilgainiui prarado savo funkciją. Olštyne trumpos ekskursijos metu pasivaikščiosime po senamiestį, apžiūrėsime XIV a.
pastatytus Aukštuosius vartus, senąją ir naująją miesto rotušes bei grožėsimės Šv. Jokūbo katedra. Miestas garsėja XIV a. Varmijos kapitulos pilimi, kuri suvaidino didelę reikšmę lenkų ir kryžiuočių karų metu. Vėliau penkerius metus šioje pilyje gyveno žymusis astronomas Mikalojus Kopernikas. Toliau esant galimybei vykstame į Lidzbark Warmiński. Atvykę į Lidzbark Warmiński pasigrožėsime didinga gotikos stiliaus pilimi, pastatyta XIV a. antroje pusėje vietoje prūsų pilies Lecbarg, buvusios Alnos ir Simsarnos upių santakoje. Ilgą laiką šiame objekte buvo Varmės vyskupijos kapitulos rezidencija ir jis vykdė sargybos posto, ginančio rytinę Varmės sieną, funkciją. Vakare atvykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
2 diena (balandžio 15 d.). Ryte vykstame į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Trečiojo Reicho koncentracijos stovykla pastatyta nuošalioje, šlapioje ir miškingoje vietovėje, esančioje šalia Lenkijos Štutovo miestelio. Koncentracijos stovykloje kalėjo labai daug Lenkijos inteligentijos atstovų, taip pat nemažai žinomų Lietuvos žmonių, tame tarpe ir žymus lietuvių rašytojas Balys Sruoga, kuris vėliau savo memuarinėje knygoje „Dievų miškas“ aprašė savo išgyvenimus šioje nacių koncentracijos stovykloje. Viso šioje stovykloje buvo kalinama apie 100 000 žmonių.
Po apsilankymo stovykloje vykstame į Sopotą. Pakeliui aplankysime tylų, gražų Gdansko rajoną, kur yra garsioji Olivos katedra, apdainuota garsiojo keliautojo Aleksandro fon Humbolto, kaip trečioji gražiausia vieta pasaulyje. Gotikinė Olivos katedra – vienas seniausių ir labiausiai lankomų objektų Gdansko regione. Atvykstame į Sopotą. Tai populiarus Lenkijos pajūrio kurortas, garsėjantis kasmetiniu Sopoto dainų festivaliu bei ilgiausiu Europoje Baltijos jūros molu, kurio ilgis net 515 m. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti pajūriu, apžiūrėti moderniosios architektūros kūrinį „kreivąjį namą“. Vėliau aplankome Gdansko miestą.
Gdanskas – tai Lenkijos uostamiestis prie Baltijos jūros Lenkijos šiaurėje, Pamario vaivadijoje. Anksčiau miestas buvo vadintas Danzig. Rašytiniuose šaltiniuose miestas pirmą kartą paminėtas 997 m. XX a. aštuntajame dešimtmetyje Gdanske kilo „Solidarumo“ judėjimas, kuris kovojo prieš sovietų valdžią. Ekskursija po Gdansko senamiestį: ankstyvosios gotikos Šv. Mergelės katedra – didžiausia plytinė katedra Europoje, Karališkasis kelias, Žalieji ir Auksiniai miesto vartai, Kalėjimo bokštas, miesto rotušė, senamiesčio turgavietės, Neptūno fontanas. Vykstame į viešbutį, nakvynė viešbutyje.
3 diena (balandžio 16 d.). Papusryčiavę aplankome Fromborko miestelį, apžiūrime žymiąją Fromborko katedrą. Fromborke gyveno ir dirbo žymus astronomas Mikalojus Kopernikas.
Vėliau vykstame į Malborko (arba Marienburgo) pilį. Malborko tvirtovė − viena didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės ir rezidencinės architektūros pavyzdžių Vidurio ir Rytų Europoje, viena monumentaliausių bei įspūdingiausių plytinės gotikos ansamblių Europoje, tiesiogiai susijusi su viduramžių Lietuvos istoriniais įvykiais. Marienburge buvo kryžiuočių Didžiojo magistro rezidencija ir ordino valstybės sostinė.
Ekskursija Malborko gynybiniame komplekse. Vakarop judame link Lietuvos. Apie 24 val. grįžtame į Vilnių.
Objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Tikslus išvykimo iš Lietuvos laikas ir vieta bus pranešta vėliau.
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- kelionė turistinės klasės autobusu;
- 2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
- kelionės vadovo, gido paslaugos;
- ekskursinė programa;
- kelionės dokumentų sutvarkymas (būtina turėti galiojantį pasą ar asmens tapatybės kortelę).
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- bilietai į lankomus mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos: reikia turėti apie 150 zlotų (suma bus patikslinta vėliau, kai bus žinomos naujo sezono kainos);
- medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (kelionei reikia savarankiškai įsigyti medicininių išlaidų draudimą).
Norite keliauti? Registruokitės!
Registracija vyksta iki kovo 10 d. el. paštu algimantas.stapcinskas@gmail.com, smulkesnė informacija tel. 8-670-97001. Kelionės programa ir kita informacija yra pateikiama žemiau.