Laimėti gali tik „savi“?

  • 0 Comments
  • 1434 Views

Praėjusių metų pabaigoje Vilniaus apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko atranka eiti Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko pareigas. Nors nuo atrankos komisijos  posėdžio praėjo daugiau nei 14 kalendorinių dienų, sprendimas dėl atrankos laimėtojo skyrimo į pareigas nepriimtas. Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (toliau – VAITĮPS) dėl šios atrankos kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus AVPK) viršininką Saulių Gagą ir paprašė pateikti atrankos komisijos protokolo, garso įrašo bei laimėtojo skyrimo į pareigas įsakymo kopijas. Profesinė sąjunga šiuo klausimu į Vilniaus AVPK kreipėsi pakartotinai, taip ir nesulaukusi atsakymo į pirmąjį paklausimą.

VAITĮPS taip pat nusprendė kreiptis ir į Generalinį komisarą Renatą Požėlą su prašymu imtis priemonių ir užtikrinti, kad vadovai laikytųsi teisės aktų, nesavivaldžiautų, sudarytų galimybes atrankose dalyvauti profesinės sąjungos atstovams, apie atrankų komisijas juos informuojant per protingą laiką, nes pastaruoju metu susiklostė situacija, jog, pasak VAITĮPS pirmininko Vitalijaus Jagmino, profesinė sąjunga apie įvyksiančią atranką yra informuojama likus vienai dienai iki jos, taip sąmoningai siekiant, kad darbuotojų atstovas jose dalyvauti negalėtų ir nepamatytų kaip iš tikrųjų išrenkamas laimėtojas.

Visgi, nežiūrint informavimo „paskutinę minutę“, atrankoje į Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko pareigas VAITĮPS pirmininkui sudalyvauti pavyko. Anot V.Jagmino, dar prieš atranką profesinę sąjungą pasiekė informacija, jog ji gali būti neskaidri, o laimėtojas, yra žinomas iš anksto, nes buvo pranešta, kad vienas iš kandidatų, kelios dienos prieš  atranką, girdint komisariato pareigūnams sakė, kad ir kiek kandidatų būtų, atranką vistiek laimės jis.

Po atrankos, profesinės sąjungos pirmininkas pripažino, kad dėl atrankos kilusios abejonės  dar labiau sustiprėjo.

„Surašius įvertinimus kandidatams, o komisijos pirmininkui paskelbus vertinimo balus, kurie nebuvo palankūs komisariate įvardintam, neva, numatytam laimėtojui, vienas komisijos narys užsipuolė profesinę sąjungą ir jos pirmininką. Toks išsišokimas labai nemaloniai nuteikė ir sustiprino abejonę dėl atrankos skaidrumo. Keista pasirodė ir komisijos pirmininko Mindaugo Stravinsko reakcija, kai suskaičiavus balus bei paaiškėjus laimėtojui, jis suskubo aiškintis kas ir kaip balsavo. Komisijos posėdyje jos pirmininkas M.Stravinskas paskelbė pertrauką pasitarti su teisininkais, o vienas iš komisijos narių dėl balų, skirtų kandidatams įvertinti, buvo apkaltintas neobjektyvumu “, – sakė V.Jagminas.

Profesinę sąjungą neseniai pasiekė žinia, jog dėl šios atrankos į etikos komisijos posėdį netrukus bus kviečiamas Elektrėnų policijos komisariato viršininkas. Tarnybinį pranešimą, dėl galimai neetiško Elektrėnų policijos komisariato vadovo elgesio, Vilniaus AVPK viršininkui surašė minėtos atrankos komisijos pirmininkas, Vilniaus AVPK viršininko pavaduotojas M.Stravinskas.

„Toks poelgis, mano nuomone, keistokas ir „kvepia“ ne kaip. Ar tik nėra čia sąskaitų suvedimas, kad Elektrėnų vadovas surašė vertinimo balus pagal savo atrankoje susidarytą nuomonę apie kandidatus, o ne taip, kaip „turi būti“, – tai sužinojęs savo nuomonę dėstė VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas.

VAITĮPS pirmininko nuomone, šioje atrankoje ne viskas skaidru, kitaip sunku būtų paaiškinti tokias reakcijas ir desperacijas.

Pasak VAITĮPS pirmininko V.Jagmino, atrankos Vilniaus AVPK tampa kažkokiu farsu, imitacija, ir jeigu vadovai mano, kad pareigūnai viso to nemato ar nesupranta – klysta.

„Savų žmonių protegavimas žlugdo darbuotojus, jų pasitikėjimą sistema ir karjeros galimybėmis. Pareigūnai pavargo nuo netiesos, melo, pataikavimo ir išsikerojusio nepotizmo“, – sakė VAITĮPS pirmininkas.

 

administrator