Laisvės atėmimo vietų ligoninėje – nelegalūs migrantai

  • 0 Comments
  • 884 Views

Neseniai Laisvės atėmimo vietų ligoninė tapo vieta, kurioje gydomi Covid-19 ir kitomis ligomis sergantys nelegalūs migrantai.

Priminsime, kad Laisvės atėmimo vietų ligoninė – bausmių vykdymo vieta, kurioje dėl įvairių sveikatos sutrikimų ir ligų gydomi, o kartu ir laisvės atėmimo bausmę atlieka nuteistieji.

Nuotrauka skolinta.

Į šią ligoninę atvežus nelegalius migrantus, pareigūnai sunerimo, nes jų darbas susijęs su nuteistaisiais, dabar gi tenka ir papildoma funkcija – migrantų priežiūra.

Tiesa, pareigūnai buvo instruktuoti, jog kilus neramumams ar nenumatytiems įvykiams, privalu informuoti vadovybę, kuri pasitelks Viešojo saugumo pareigūnus ir kitas pajėgas, visgi, anot Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – ir LRITĮPS) pirmininko Kęstučio Pauliuko, situacija, kai laisvės atėmimo vietoje yra ir nenuteisti žmonės, keistoka.

Pasak Kęstučio Pauliuko,  pareigūnų nerimas  pagrįstas.

„Turėtų būti labai aiškiai apibrėžta, jeigu pareigūnai atlieka nelegalių migrantų apsaugą Laisvės atėmimo vietų ligoninėje,  kaip turėtų elgtis, kokių taisyklių laikytis ir ką daryti nenumatytais atvejais, taip pat privalu įvardinti ir tai, o kas gi atsakys jeigu bus kokių nenumatytų įvykių, ar ir vėl eilinis pareigūnas? Suprantame, jog bandoma kovoti su nelegalia migracija ir tuos žmones kažkur reikia apgyvendinti, gydyti, visgi sprendimas patalpinti įkalinimo įstaigoje sunkokai suprantamas“, – sakė K.Pauliukas.

administrator