LTPF pradeda derybas su Kalėjimų departamentu dėl kolektyvinės sutarties

  • 0 Comments
  • 913 Views

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) ir Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos atstovai susitikime sutarė pradėti derybas dėl bausmių vykdymo šakos kolektyvinės sutarties.

Pasak LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, pagrindinis profesinių sąjungų tikslas – kolektyvinėje sutartyje nustatyti priemones, gerinančias bausmių vykdymo sistemos darbuotojų darbo sąlygas ir numatyti tam tikras garantijas profesinių sąjungų nariams.

„Kolektyvinės derybos yra logiška iki šiol vykusio bendradarbiavimo tąsa. Žinoma, būta net ir labai aštrių kampų, ginčų bei nesutarimų, tačiau į profesinių sąjungų nuomonę Kalėjimų departamentas visada įsiklausydavo. Galime pasirašyti tūkstančius sutarčių, tačiau tam, kad jos būtų įgyvendintos, pirmiausia reikia pagarbos ir pasitikėjimo partneriais, sėdinčiais kitoje stalo pusėje. Svarbu sutarti, kad turime vieną bendrą tikslą – pagerinti sąlygas sistemoje dirbantiems pareigūnams”, – teigė L Soščekienė.

Derybose su Kalėjimų departamentu dėl kolektyvinės sutarties, profesinėms sąjungoms LTPF atstovauja pagal Darbo kodekse esančius kriterijus. DK nustato, kad dėl kolektyvinių sutarčių gali derėtis tik tos profesinės sąjungos ir jas vienijančios organizacijos, kurios turi bent penkias visoje šalyje veikiančias tos srities profesines sąjungas.

LTPF vienija daugiau kaip tūkstantį pataisos pareigūnų, dirbančių visoje šalyje įvairiose įkalinimo įstaigose ir Lietuvos probacijos tarnyboje.

Bausmių vykdymo sistemoje veikiančios profesinės sąjungos yra vienos aktyviausių, nuolat teikia įvairius pasiūlymus dėl pareigūnų darbo sąlygų gerinimo, atlyginimų didinimo, dalyvauja teisėkūros procese. Parengtas bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinės sutarties projektas artimiausiu metu bus pristatytas kitai derybų šaliai.

Kontaktinis asmuo:

LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė

Tel.: +37067017688

El. paštas: pirmininkas@ltpf.lt

 

LTPF informacija

 

 

administrator