Nuteistųjų smurtas pareigūnų atžvilgiu negali būti toleruojamas

  • 0 Comments
  • 1624 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (LRITĮPS)  dėl pasikartojančio nuteistųjų smurto prieš pareigūnus, prašo Kalėjimų tarnybos į tai reaguoti ne tik ikiteisminiais ar tarnybiniais tyrimais, bet ieškoti būdų kaip atgrasyti nuteistuosius nuo tokių veiksmų.

Pats naujausias įvykis prieš pareigūną vėl įvyko praėjusį šeštadienį, rugsėjo 2 d., kai Pravieniškių 2 kalėjime grįžtantis iš taksofonų patalpos nuteistasis, trečiajame kontrolės poste netikėtai smogė pareigūnui į veidą. Dėl šio įvykio pareigūnas buvo nuvežtas į ligoninę ir šiuo metu gydosi ambulatoriškai.

Pasak LRITĮPS pirmininko Kęstučio Pauliuko, po nuteistojo smurto pareigūno atžvilgiu,  nuteistasis nedelsiant turėtų būti perkeliamas į kitą bausmių vykdymo sistemos vietą. Tokia priemonė, anot profesinės sąjungos pirmininko, yra taikoma, tačiau ne visais atvejai.

„Nenormalu, kad pareigūnų užpuolimų ir smurto jų atžvilgiu atvejų vis daugėja. Ir tai vyksta kone visose bausmių vykdymo vietose. Todėl manome, kad reikėtų ieškoti ir priežasčių, kodėl jie pasikartoja, ir veiksmingų atgrasančių priemonių. Po panašių situacijų vertėtų kalėjime surengti masines kratas ir patikrinimus, galbūt kokie draudžiami daiktai atsiradę pas nuteistuosius ar medžiagos jiems kelia agresiją. Galbūt toks visuotinis viso būrio, ne vienoje patalpoje, patikrinimas galėtų būti efektyvi kontrolės ir atgrasymo priemonė, kartu ir pasitikrinimas ar tikrai viskas yra tvarkoje“,  – teigė LRITĮPS pirmininkas. Profesinė sąjunga labai tikisi aktyvių Kalėjimų tarnybos veiksmų ir diskusijos šiuo klausimu, nes nuolat pasikartojantis smurtas pareigūnų atžvilgiu neturėtų būti toleruojamas

administrator

Leave A Comment