Pareigūnai laukia pažadėtų didesnių algų

  • 0 Comments
  • 1210 Views

Praėjusiais metais, visų bausmių vykdymo vietų pareigūnams, išskyrus Alytaus pataisos namų, Laisvės atėmimo vietų ligoninės, Šiaulių tardymo izoliatoriaus, buvo šiek tiek pakelti atlyginimai. Tai buvo padaryta siekiant įgyvendinti „Programą 1000“, tačiau trims įstaigoms lėšų pritrūko. Buvęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius tuomet pažadėjo, jog 2021-aisiais, lėšos minėtų trijų įstaigų darbuotojus pasieks, o jiems, kaip ir kitiems pareigūnams atlyginimai didės.

Buvusio Teisingumo ministro pažadas 2021 metais skirti lėšų, kad būtų padidinti atlyginimai Alytaus pataisos namų, Laisvės atėmimo vietų ligoninės, Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnams, bliūkšta.

Pasak LRITĮPS pirmininko, neaišku, ar lėšos šiam tikslui buvo numatytos biudžete, kokia Kalėjimų departamento ir Teisingumo ministerijos pozicija šiuo klausimu.

„Ar bus tęsiami buvusios valdžios pradėti darbai, kad pareigūnai gautų pelnytai didesnį atlyginimą, aiškaus atsakymo iš ministrės negavome, nors susitikime ji įvardino, kad pareigūnų motyvacija, geros darbo sąlygos yra labai svarbūs klausimai. Puikiai suprantame, kad ministrė E.Dobrovolska pažadų nedalino, visgi norime paprašyti, kad ministrė atkreiptų dėmesį į šią problemą. Tikimės, kad Kalėjimų departamentas taip pat įsitrauks ir ras lėšų  pareigūnų atlyginimams kelti“, – kalbėjo K.Pauliukas.

Profesinės sąjungos tikisi, jog siekis, kad visų statutinių pareigūnų atlyginimai palaipsniui kasmet didėtų, bus svarbus ir šiai Vyriausybei, net jeigu „Programa 1000“ tebuvo nuėjusios Vyriausybės programinis siekis.

Anot K.Pauliuko, laipsniškas atlyginimų kėlimas, kad ir po 0.5 punkto, tolygiai visoms grandims, didintų pareigūnų motyvaciją likti tarnyboje, galbūt padėtų išlaikyti sistemoje jaunus pareigūnus, kurie dažnai  bausmių vykdymo sistemoje neužsibūna, ją palieka nedirbę nė penkerių metų.

administrator