Pokyčiai bausmių vykdymo sistemoje neišvengiami

  • 0 Comments
  • 1323 Views

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – ir VAITĮPS) pirmininkas Vitalijus Jagminas ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – ir LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas nuotolinėje konferencijoje susitiko su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska.

Susitikime ministrė akcentavo, jog siekia tvarių sprendimų, tad parengus viziją, kokia bausmių vykdymo sistema turėtų būti, bus imamasi pokyčių įgyvendinimo.

„Norėtųsi tvarių sprendimų,kad jeigu tvarkome sistemą, tai visą, o ne daug kažkokių atskirų dalykų. Nelogiška, kad 2021 metais mes turime tai, kas buvo prieš dešimt metų“, – sakė ministrė.

E.Dobrovolska pripažino, kad kai kurių problemų išspręsti labai greitai nepavyks.

LRITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas paprašė patikslinti ar tiesa, kad po ministrės apsilankymo keliose bausmių vykdymo sistemos įstaigose norima kai kurias jų uždaryti, kažką keisti, perkelti.

Ministrės teigimu, kol mes nėra aiškios vizijos ir strategijos, ką ketinama daryti su kiekviena įstaiga, nebus ir atskirų sprendimų.

„Pirmiausia turime turėti labai aiškų planą, ką mes darome su kiekvienu pastatu, su kiekviena įstaiga, su kiekvienu juridiniu asmeniu. Jau šiemet turime spręsti, koks kokios įstaigos likimas ir kokiu laikotarpiu tai vyks.  Tai atlikę galėsime kalbėti apie kiekvieną įstaigą atskirai. Todėl nieko konkretaus pasakyti kol kas  negaliu“ , – sakė E.Dobrovolska.

VAITĮPS pirmininkas pasidžiaugė, kad siekiama problemas spręsti į jas įsigilinus ir įvertinus visumą ir priminė ministrei vis dar neišspręstą uniformų klausimą bei pasiteiravo, ar pareigūnai šiemet jau galės užsivilkti naują uniformą.

„Kodėl klausimas  įstrigo, nekomentuosiu. Mes šią problemą žinome, matome kaip šių metų klausimą, jis yra mano viceministro artimiausioje darbotvarkėje. Šis klausimas yra labai svarbus, nes mes turime deramai parodyti dėmesį savo pareigūnams, iš to ką matau, nemanau, kad mes jį rodome“, – sakė ministrė.

Tačiau neatsakė ar šis klausimas bus išspręstas dar šiemet.

Į klausimą apie kriminalinės žvalgybos pertvarkas ministrė negalėjo atsakyti, kokia šios struktūros ateitis.

Pasak ministrės, vizija dėl bausmių vykdymo sistemos pertvarkos apima ir infrastruktūrą, ir Kalėjimų departamento struktūrą ir apskritai visą sistemą, tad kol kas apie kokius nors pokyčius ar pasikeitimus kalbėti dar anksti.

Profesinėms sąjungoms priminus „Programą 1000“, ministrė patikslino, jog oficialios programos, nėra, todėl akcentavo, jog reikia kalbėti ne apie neegzisuojančią programą, o apie tai, ar užtikrinamas reikiamas personalas, darbo sąlygos bausmių vykdymo sistemoje ir ar pareigūnai yra tinkamai motyvuojami, kad žmonės norėtų ateiti į sistemą  dirbti.  

Paklausta apie darbus, kuriuos ketina nuveikti per ketverius metus, ministrė akcentavo siekį pirmiausia „ūkiškai“ susitvarkyti.

„Pokyčių reikia, tik būtina įvertinti kokių, peržiūrėti kas buvo daryta, kodėl nepasiekta užsibrėžtų tikslų, kas veikia, o kokie žingsniai  naudos ir rezultato nepasiekė“, – reziumuodama sakė ministrė.

Profesinių sąjungų atstovai ministrės paprašė padėti greičiau spręsti klausimą dėl laiku nesumokamų atlygių, atostoginių, kai ši funkcija perėjo Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro žinion, ministrė, nors pradžioje teigė, jog tai turėtų spręsti Kalėjimų departamentas, visgi pažadėjo pasidomėti kas vyksta, kodėl kyla problema.

Baigdama susitikimą E.Dobrovolska sakė, kad tikisi bendradarbiavimo su profesinėmis sąjungomis.

„Tikiuosi klausysime ir girdėsime vieni kitus, o priimami sprendimai bus tvarūs“, – sakė teisingumo ministrė.

administrator