Pareigūnų profsąjungos kviečia ministrę dialogo ir reikalauja permainų Kalėjimų departamente

  • 0 Comments
  • 1261 Views

Trečiadienį, birželio 9 d. 11.30 val. prie Teisingumo ministerijos ketinama surengti bausmių vykdymo sistemos pareigūnų protesto akciją, kuria siekiame „prisibelsti“ iki Teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, kad ji išgirstų apie sistemos pūlinius, ydingą Kalėjimų departamento vadovybės veiklą, egzistuojančias opias problemas ir imtųsi ryžtingų pokyčių.

Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų (toliau- LRITĮPS) profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko, bausmių vykdymo sistemos pareigūnai nori permainų.

„Šiai sistemai jau seniai reikia permainų. Situacija kaista: prasta atmosfera, mobingas, susidorojimai su darbuotojais, įsikeroję dvigubi standartai – tik dalis problemų bausmių vykdymo sistemoje“, – sakė K.Pauliukas.

Trečiadienį vyksiančioje protesto akcijoje prie Teisingumo ministerijos ketina dalyvauti iki 50 bausmių vykdymo sistemos pareigūnų iš kelių Profsąjungų centro profesinių sąjungų.

Primename, kad š. m. gegužės 17 d. profesinės sąjungos išplatino kreipimąsi į ministrę dėl sistemoje įsikerojusių piktžaizdžių, o disponuojama informacija kuo skubiau norėjo pasidalinti  su ministre. Netrukus profesinių sąjungų atstovai buvo pakviesti susitikti su Teisingumo viceministru Elanu Jablonsku, tačiau tai pareigūnų netenkino, nes itin jautri ir konfidenciali informacija, siekiant apsaugoti ją pranešusius žmones, skirta išskirtinai Teisingumo ministrei, galinčiai daryti politinius sprendimus.

administrator