Pasieniečiams didesnis VSAT ir VRM dėmesys

  • 0 Comments
  • 1368 Views

Šiandien vyko  Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) Valdymo komiteto posėdis, kuriame daug dėmesio skirta pareigūnų, tiesiogiai dirbančių „karščiausiuose“ taškuose, valdant migrantų krizę poilsio, psichologinės būklės bei  atlygio  klausimams.

VSAT atstovai informavo, kad dėl jaučiamo nuovargio, įtampų tarnybos pareigūnai gali patogiu būdu – asmeniniu, darbo telefonu ar mobiliosiomis programėlėmis – pasikonsultuoti su psichologais, kurių VSAT yra 7.

VSAT atstovai teigė, jog dirbdami didelės įtampos taškuose ir pajutę nuovargį, dvasinį ar psichologinį išsekimą pareigūnai taip pat apie tai turėtų informuoti užkardos vadovybę ar savo tiesioginį vadovą. Kiekvienu atveju individualiai, atsižvelgiant į situaciją,  bus sprendžiama kaip geriausiai padėti pareigūnui.

Anot VSAT atstovų, norima, jog dirbdami sudėtingomis sąlygomis, pareigūnai nepalūžtų, o prireikus, galėtų pailsėti ar laikinai galėtų vykdyti kitas funkcijas, pavyzdžiui vietoj  patruliavimo žaliojoje zonoje, saugotų migrantus ir pan.

Valdymo komitete buvo informuota ir apie tai, jog Laisvės TV ir A.Tapinas inicijavo pagalbos pasieniečiams akciją „Laikykitės, pasieniečiai“, kuri be pagalbos įvairiomis priemonėmis taip pat ketina pasiūlyti poilsį „Eglės“ sanatorijoje ar Paliesiaus dvare su migrantų krize kovojantiems pasieniečiams. Vidaus reikalų ministerija pasieniečiams norintiems atgauti jėgas laisvu nuo tarnybos laiku pasiūlė reabilitacijos centrus „Dainava“ ir „Pušynas“. Norėdama sužinoti koks pareigūnų skaičius tokia  priemone norėtų pasinaudoti,  VSAT el. paštu išplatino šią informaciją visiems padaliniams ir paprašė pateikti šiais pasiūlymais norinčių pasinaudoti pareigūnų skaičių. Taip pat VSAT sulaukė Laisvės TV pasiūlymo, skirto pareigūnų vaikams dėl vykdomų stovyklų.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba neliko nuošalėje ir taip pat nori, kad sunkiai įtampoje dirbantys pareigūnai prasmingai pailsėtų, tad ketina nuo š.m. rugsėjo 1 d.  pasiūlyti pasinaudoti  Juodkrantėje bei Palangoje esančių mokymo centrų infrastruktūra ir pailsėti su šeimomis. Visa su tuo susijusi informacija buvo pateikta rugpjūčio 16 d. per dokumentų valdymo sistemą.

Komitetas informuotas ir apie tai, jog po truputį iš užkardų iškeliami migrantai, tad ir pareigūnams bus kiek lengviau.

Dirbantiems Varėnos ir Vilniaus pasienio rinktinėse pareigūnams, kurių darbas tiesiogiai susijęs su sienos apsauga ir migrantų krizės valdymu arba tie, kurie buvo komandiruoti į minėtus „karštuosius“ taškus, už dirbtus viršvalandžius turėtų sulaukti piniginio atlygio, o ne poilsio dienų. Taip pat akcentuota, kad komandiruotėse esantys pareigūnai, kurie dirba tose vietose, kur dideli migrantų srautai gali, jei tik to nori, ir jiems turi būti leista dirbti viršvalandžius, išlaikant poilsio režimą, laikantis galiojančių teisės aktų.

VSAT vado pavaduotojas komiteto narių ir profesinių sąjungų paprašė nedelsiant informuoti, jei atsiras tokių užkardų, kurios nesilaikys šio susitarimo ir neleis norintiems dirbti viršvalandžius pareigūnams, laikantis įstatymų, tai daryti.

Maloni žinia, jog ketinama už š.m. rugpjūčio mėnesį pareigūnams, dirbusiems karštuosiuose taškuose, mokėti didesnius priedus. Klausimas dėl priedų dydžių šiuo metu sprendžiamas Vidaus reikalų ministerijoje. Planuojama, kad pareigūnai, kurie tiesiogiai dirba prie sienos Varėnos ir Vilniaus rinktinėse, ten kur didžiausia nelegalių migrantų problema,  turėtų gauti 50 proc. dydžio priedą. Dirbantys su migrantais, juos saugantys ar atliekantys kitus procesinius veiksmus – Užsieniečių registracijos  centras, pasienio užkardos, sienos kontrolės skyriai, kriminalinės žvalgybos skyriai – turėtų gauti 30 proc. priedą, visi kiti – administracija ir Pagėgių pasienio rinktinė sauganti sieną su Rusijos Federacija  – turėtų gauti 10-20 proc. dydžio priedą. Tokie pat priedai, atsižvelgiant į funkcijas kurias vykdė, turėtų būti mokami ir iš kitų vietovių komandiruotiems pareigūnams.

Šiuo metu atslūgus migrantų srautams, jeigu jie vėl nedidės, planuojama svarstyti trumpalaikių atostogų, pavyzdžiui 5 dienų, suteikimo kai kuriems pareigūnams, klausimą. Sprendimo teisė suteikti pareigūnui trumpalaikes atostogas bus patikėta tiesioginiams vadovams atsižvelgiat į kiekvieną situaciją  individualiai.

Valdymo komitete neužmirštas ir profesinės sąjungos nariams priklausančių 2 papildomų atostogų bei 5 sveikatinimosi dienų klausimas pagal Nacionalinę kolektyvinę sutartį. Nuspręsta, jog užsitęsus klausimo dėl išleidimo atostogų sprendimui iki š.m. lapkričio mėn., VSAT ir profesinės sąjungos pasirašys susitarimą, pagal kurį neišnaudotas papildomas atostogas ir dienas skirtas sveikatai gerinti profesinės sąjungos nariai galės gauti iki 2022 metų birželio.

administrator