Piniginės kompensacijos pareigūnams ar teismo procesai – kokį kelią rinksis Kalėjimų departamentas?

  • 0 Comments
  • 799 Views

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė ne kartą kėlė buvusios Vilniaus pataisos namų vadovybės veiklos, atrankų skaidrumo, nesprendžiamą tarnybinės uniformos klausimą. Naujiems vadovams, pirmtakų paliktas įsisenėjusias problemas tenka spręsti dabar, tačiau daugeliui jų reikia pinigų. Norint kompensuoti pareigūnams už nesuteiktą tarnybinę uniformą reikia apie 100 tūkst. eurų, kurie padėtų išvengti teisminio bylinėjimosi. Vilniaus pataisos namų vadovai suka galvą, kaip gauti pinigų. Tuo tarpu Kalėjimų departamentas, nors problemą ir žino, tačiau, profesinės sąjungos nuomone, jos spręsti neskuba. Ar padės Teisingumo ministerija, pažadėjusi tarpininkauti, sprendžiant šią problemą, netrukus paaiškės. Tačiau profesinė sąjunga teigia, jei atsakymo dėl kompensavimo nesulauks, ragins narius kreiptis į teismą.

Vilniaus pataisos namai

Šie ir kiti klausimai ir buvo aptarti praėjusį ketvirtadienį, Vilniaus pataisos namuose vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo šių pataisos namų direktorius Viktoras Davidenko, pavaduotojas Romas Ostanavičius ir patarėja (žmogiškųjų išteklių valdymo klausimais) Milda Mečkovskienė, Teisingumo viceministras Ernestas  Jurkonis,  Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas, tarybos narė Ilona Jankunienė.

Vilniaus pataisos namų direktorius pristatė biudžetą, kalbėjo apie lėšų poreikį metų pradžioje bei papildomą poreikį, kilusį dėl kasmetinių vertinimų, nes jų metu net 56 statutiniams pareigūnams buvo padidintas koeficientas. Nors Vilniaus pataisos namai prašė papildomų lėšų darbo užmokesčio fondui, Kalėjimų departamentas į tai neatsižvelgė.

Susitikime dalyvavęs Teisingumo viceministras pažadėjo tarpininkauti sprendžiant šią problemą,  kad lėšos, kurių trūksta darbo užmokesčiui, Vilniaus pataisos namams būtų skirtos.

Pasak VAITĮPS pirmininko Vitalijaus Jagmino, tai, kad vertinimų metu net 56 pareigūnai, už jų gerai atliekamą darbą, buvo  įvertinti, akivaizdūs teigiami pokyčiai, kurių vadovaujant ankstesniam vadovui nebuvo.

Kitas aptartas, pareigūnams itin aktualus,  uniformų klausimas, nes buvusių Vilniaus pataisos namų pareigūnams jos nebuvo laiku išduodamos, todėl dabar pareigūnai siekia gauti už tai kompensaciją.  Kompensacijoms už nesuteiktą uniformą pareigūnams reikia apie 100 tūkst. eurų.

Dėl šios problemos, anot V.Jagmino, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga kreipsis į Kalėjimų departamentą, prašydama ir ragindama skirti lėšų uniformoms kompensuoti ne teismo tvarka.

Susitikime kalbėta apie darbo organizavimo ypatumus, pasiruošimą papildomai  į pusiaukelės namus priimti daugiau nuteistųjų, net iki 100 asmenų bei kitus pokyčius, susijusius su įsigaliosiančiais LR Bausmių vykdymo kodekso pakeitimais.

Neaplenkta ir tardymo izoliatoriaus-kalėjimo statybų eiga. Profesinės sąjungos atstovai domėjosi, kada  šios statybos bus baigtos.

Anot Vilniaus pataisos namų vadovo, tardymo izoliatoriaus–kalėjimo statybų projekto metu ne viskas buvo numatyta ir apgalvota. Paaiškėjus, jog yra tam tikrų trūkumų, norint juos pašalinti ir pradėtoms statyboms užbaigti papildomai reikia 1,5 mln. eurų.

administrator