Po dar vieno incidento Pravieniškių 1 kalėjime profesinė sąjunga svarsto apie protesto akciją

  • 0 Comments
  • 772 Views

Antras smurto prieš pareigūnus atvejis per dešimt dienų Pravieniškių 1 kalėjime, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LRITĮPS) nuomone, įvyko dėl administracijos vadybos politikos.

Šeštadienį, birželio 29 dieną, pamainos perdavimo keitimosi metu, uždaroje Pravieniškių 1 kalėjimo zonoje, kurioje ne taip seniai buvo užpultas ir stiklo ar plytelės šuke keliose vietose sužalotas pareigūnas, ir vėl įvyko incidentas – šį kartą jau kitas nuteistasis šliūkštelėjo karštą vandenį Saugumo valdymo skyriaus pareigūnui į veidą. Dėl šio įvykio ir patirtų sužalojimų pareigūnas buvo pristatytas į Kauno klinikas.

Nuteistasis karšto vandens į veidą pareigūnui šliūkštelėjo tuo metu, kai jis, kaip reikalauja tvarka kalėjime, pamainos keitimosi metu norėjo išvesti nuteistąjį iš kameros ir todėl paprašė ištiesti rankas antrankiams uždėti. Profesinės sąjungos žiniomis, netrukus po įvykio buvo peržiūrėta vaizdo medžiaga, kuri patvirtino, kad pareigūnas elgėsi laikydamasis galiojančių instrukcijų.  

„Kai per dešimt dienų vienas po kito pasikartoja tokie įvykiai, ima atrodyti, kad nuteistieji tampa nebaudžiamais zonos karaliukais. Kalėjimas – ne sanatorija, čia atsidūrę žmonės yra nusikaltę visuomenei, todėl jiems ne tik turi būti sudarytos žmoniškos sąlygos atlikti paskirtą bausmę, bet ir galioti taisyklės, tačiau panašu, kad instrukcijos ir taisyklės galioja tik pareigūnams. Kada paskutinį kartą Kalėjimų tarnybos vadovybė ar Teisingumo ministerija viešai kalbėjo apie pareigūnų saugumą ir saugių darbo sąlygų sudarymą jiems, užtat apie nuteistųjų teises – nuolat“, – sakė LRITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

Pasak LRITĮPS pirmininko, jau kuris laikas Pravieniškių 1 kalėjimas yra tapęs vieta, kurioje nebenori dirbti  pareigūnai ir kur darbuotojų trūkumas yra didžiausias, o netrukus gali tapti sudėtinga surinkti reikiamą pamainą.

„Taip susiklostė per tam tikrą laikotarpį, šio kalėjimo vadovu tapus Linui Nanartavičiui. Pareigūnai skundžiasi nepakenčiamomis darbo sąlygomis ir vadovybės požiūriu į juos bei netikusia komunikacija. Penktadienį, minėtas vadovas atsisveikino su Pravieniškių  kalėjimu ir nuo šiandien tapo Kalėjimų tarnybos direktoriaus pavaduotoju. Mums, profesinės sąjungos atstovams, sunkiai suvokiamas toks šuolis karjeros laiptais, kai Pravieniškių 1 kalėjimas nėra pavyzdinis, tai rodo ir iš čia į kitus kalėjimus bėgančių pareigūnų srautai, vien per praėjusią savaitę, mano žiniomis, prašymus išeiti pateikė 4 pareigūnai“, – sakė K.Pauliukas.

Pasak LRITĮPS pirmininko, vos prieš dešimt dienų įvyko įvykis kai buvo sužalotas pareigūnas ir netrukus po jo dar vienas išpuolis.

„Tai taip pat rodo, kad iš praėjusio įvykio nepasimokyta. Kokią žinutę po jo kalėjimo vadovybė nusiuntė nuteistiesiems? Ar jiems buvo primintos jų pareigos ir tvarka kalėjime, kodėl nebuvo sugriežtintos sąlygos? Ar buvo pademonstruota, kad su tokiais įvykiais nebus taikstomasi, o taip pasielgęs nuteistasis sulauks deramos bausmės?“- stebisi LRITĮPS pirmininkas.

Nebaudžiamumas, pataikavimas nuteistiesiems tampa pretekstu tokiems skaudiems įvykiams, kai nukenčia pareigūnai. Todėl Profesinė sąjunga svarsto galimybę surengti protesto akciją, siekiant atkreipti dėmesį į problemą, kai visas Kalėjimų tarnybos dėmesys sukoncentruojamas tik į nuteistųjų sąlygų gerinimą ir jų reikalavimų vykdymą, paliekant pareigūnui tik tarno misiją, kuris žūtbūt turi pildyti nuteistųjų norus ir jokiu būdu netrikdyti jų ramybės.

administrator

Leave A Comment