Premjerę patarėjai saugo nuo nepatogios tiesos?

  • 0 Comments
  • 1057 Views

Didžiausios pareigūnus vienijančios Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos atstovai teigia, jog negali prasimušti pro Premjerės Ingridos Šimonytės patarėjų barjerą, kad tiesiogiai Ministrei Pirmininkei galėtų įvardinti grėsmes ir spragas Valstybės sienos apsaugoje.

„Mums, šiuo metu rodoma tik viena kryptis – Vidaus reikalų ministerija, tačiau šia kryptimi jau keliavome. Manome, kad Ministrė Pirmininkė negauna tikslios ir objektyvios informacijos susijusios su Nacionalinio saugumo klausimais ir valstybės sienos apsauga, todėl norime su ja susitikti akis į akį“, – sako Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės pavaduotojas Rimantas Liepa.

Motyvas, jog susitikti premjerė negali dėl įtemptos darbotvarkės, neįtikino profesinės sąjungos, kuri mano, jog įprastai labai komunikabili ir besidominti įvykiais, betarpiška Premjerė rastų laiko pareigūnams, aišku, jeigu apie norą susitikti ji žinotų.

„Manome, jog Ministrės Pirmininkės kanceliarija nukreipia mus kitur, iš anksto manydama, jog klausimai kuriuos kelsime yra „buitiniai“ – pinigai, aprūpinimas – todėl ir siunčia mus į Vidaus reikalų ministerijos pusę. Bet ten mes jau buvome ne kartą…Informacija, kuria norime pasidalinti su Premjere yra jautri, nes tiesiogiai susijusi su mūsų nacionaliniu saugumu ir pradėjus ją eskaluoti viešojoje erdvėje taptų tikra dovanėle nedraugiškų mums valstybių atitinkamoms institucijoms ir jų žiniasklaidai, – situaciją komentavo LTPF pirmininkės pavaduotojas, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa.

Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko, ir nors informacija, kuria  pasienio pareigūnai siekia pasidalinti tiesiogiai su Ministre Pirmininke yra labai jautri, susijusi su Nacionaliniu saugumu bei šiuo metu vykstančiai įvykiais, visgi mano, kad jeigu nebus išgirsti, privalės šias problemas įvardinti viešai, kad atsakingi šalies asmenys būtų priversti imtis realių veiksmų, kurie ateityje leistų išvengti tragiškų pasekmių ir beprasmių aukų kilus grėsmėms. 

„Problemos turi būti įvardijamos. Jos jau turėjo būti sprendžiamos arba išspręstos, o mes vis dar trypčiojame vietoje. Ne kartą teko susidurti, kai mūsų keltos problemos, kurioms neteiktas deramas dėmesys, tapo kone visos Europos problema, turiu omenyje migrantų krizę. Taip pat ir kiti klausimai, apie kuriuos kalbėjome. Mes nesiekiame „pasipiarinti“, tačiau kai viešoje erdvėje girdime kalbant apie Nacionalinės gynybos architektūros koncepciją, norime rėkti, kad itin svarbioje nacionalinio saugumo grandinėje Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir vėl buvo pamiršta.“, – teigė R.Liepa.

Anot Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo Žygimanto Kalpoko,  pikta ir tai, jog per siaurai matoma ir suprantama nacionalinio saugumo koncepcija ir dalis tarnybų atsiduria jos paraštėse. 

„Toks trumparegiškumas apima ne vienos vyriausybės, ir ne vieno Seimo laikotarpį. Tai yra tęstinis laikotarpis, trunkantis daugiau nei dešimtmetį. Ar ir tinkama ginkluote Valstybės sienos apsaugos tarnybą ketinama aprūpinti per dešimtmetį, o gal trisdešimtmetį? Ir tokių problemų apstu, todėl ir prašome audiencijos ne Vidaus reikalų ministrės, ne patarėjų, kanclerių, o Ministrės Pirmininkės, kurią, mūsų nuomone, žūtbūt norima apsaugoti nuo nepatogios tiesos“, – teigė Ž.Kalpokas.

Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos atstovų, pareigūnai laukia susitikimo ir viliasi, kad po jo pagaliau sulauks konkrečių sprendimų ir valstybės įsipareigojimų Valstybės sienos apsaugos tarnybai, kuri kartu su joje Lietuvai tarnaujančiais pasieniečiais, karo atveju ginkluotųjų pajėgų sudėtyje gintų valstybę ir taptų pirmuoju skydu sulaikančiu agresorių.  

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija kreipėsi į visas Seimo frakcijas siūlydama joms inicijuoti Nacionalinio susitarimo pasirašymą, kuriuo būtų įsipareigojama tam tikrą sutartą procentų dalį nuo bendro valstybės biudžeto skirti vidaus tarnybai ir taip kartu išspręsti valstybės sienos apsaugos tarnybos integravimą į krašto gynybą.

administrator