Priemoka darbuotojams – sąžininga kompensacija už riziką susirgti

  • 0 Comments
  • 1239 Views

VĮ „Regitra“ darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į įmonės generalinį direktorių Dalių Prevelį, prašydama priimti sprendimą, karantino laikotarpiu nustatyti padidintą darbo užmokestį didžiausią riziką sveikatai patiriantiems darbuotojams, tiesiogiai dirbantiems su klientais.

Nors įmonės darbuotojai dirbdami laikosi nustatytų saugumo reikalavimų – dirba su kaukėmis ir pirštinėmis, o nuo klientų juos skiria apsauginės sienelės, jie aprūpinti dezinfekcijos priemonėmis – rizika užsikrėsti koronaviruso infekcija išlieka.

Pasak „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, koronaviruso infekcija sirgo daug tiesiogiai su klientais dirbančių darbuotojų, dauguma jų užsikrėtė darbe.

„Tiesiogiai su klientais dirbantys darbuotojai negali dirbti nuotoliniu būdu dėl darbo specifikos, tai reiškia, kad jie kasdien rizikuoja užsikrėsti patys, bei užkrėsti savo šeimos narius. Šalyje paskelbus karantiną, kai kurios valstybės įmonės mokėjo ir moka darbuotojams, dirbantiems tiesiogiai su klientais, priemokas už darbą padidintos rizikos sąlygomis. Manome, kad ir „Regitra“ darbuotojai, kurie dėl darbo specifikos priversti dirbti tiesiogiai su klientais turėtų gauti priemoką karantino laikotarpiu“, – sakė E.Plokštys.

Profesinė sąjunga tikisi, kad atsižvelgdama į tai, VĮ „Regitra“ direktorius priims teisingą (teigiamą) sprendimą darbuotojų atžvilgiu.

administrator