Ar Teisingumo viceministrui pavyks atgaivinti Kriminalinę žvalgybą?

  • 0 Comments
  • 1305 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (toliau – LRITĮPS)sulaukia vis daugiau pareigūnų nusiskundimų dėl Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos darbo ir metodų, todėl prašo Teisingumo ministerijos ir Kalėjimų departamento atkreipti dėmesį į šios tarnybos veiklą.

Anot LRITĮPS pirmininko Kęstučio Pauliuko, pareigūnai skundžiasi, jog po minėtos valdybos reorganizacijos, pasigendama intensyvaus matomo jos darbo, kai lankydavosi bausmių vykdymo vietose, bendraudavo su čia bausmę atliekančiais asmenimis, aktyviais veiksmais siekdavo užkardyti nusikalstamas veikas.

„Po Kriminalinės žvalgybos reorganizacijos jau turėjome pajusti šios tarnybos veiklos pliusus, tačiau girdime tik pareigūnų skundus, kad atliekantieji bausmę įžūlėja, kriminalinės žvalgybos apsilankymai retėja, o šios tarnybos pareigūnai dirba kabinetuose“, – sako K.Pauliukas.

Jeigu iki žvalgybos reorganizacijos, kol  ji buvo pavaldi įstaigos vadovams,  šios tarnybos pareigūnai daug ir nuolat dirbdavo su nuteistaisiais, lankydavosi sektoriuose ir įstaigose, analizuodavo ir rinkdavo gautą informaciją ir taip užkardydavo neteisėtas veikas, dabar, profsąjungos pirmininko nuomone, matomos veiklos pasigendama, daugėja nusikalstamų veikų, o draudžiamųjų daiktų  patekimas į įstaigas užkardomas nepakankamai. Apie tai, kad Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos veikla kelia abejonių, profesinė sąjunga kalbėjo ne kartą, tačiau, anot K.Pauliuko, pokyčių nesimato. Todėl dabar, kai darbą pradėjo Teisingumo viceministras Elanas Jablonskas, profesinė sąjunga viliasi, kad ir šioje srityje sąstingis baigsis, o pokyčiai, kuriuos žada viceministras, palies ir Kriminalinę žvalgybą, kuriai, profesinės sąjungos pirmininko nuomone, būtinas renesansas arba kardinalus atsinaujinimas.

administrator